Hasiči Drahelčice

Náhodné foto

Náhodné foto

Transparentní účet
2656437001/5500Služby JSDH

Pítrs Millhouse Márty
Fugas Špágr Pali
Duben 2019
Po 1 8 15 22 29
Út 2 9 16 23 30
St 3 10 17 24  
Čt 4 11 18 25  
5 12 19 26  
So 6 13 20 27  
Ne 7 14 21 28  

» zobrazit celý kalendář


Směnový kalendář

A B C
Duben 2019
Po 1 8 15 22 29
Út 2 9 16 23 30
St 3 10 17 24  
Čt 4 11 18 25  
5 12 19 26  
So 6 13 20 27  
Ne 7 14 21 28  

» zobrazit celý kalendář


Předpověď počasí

Podrobnější předpověď »

Sekce: Jednotka JSDH

9. Základy v lanové technice    Foto

27. 12. 2013 - Dle plánu odborné přípravy proběhl v hasičské klubovně výcvik v lanové technice. Členové jednotky si zopakovali vázání uzlů používaných při slaňování, pracovním polohování, záchraně osob a dalších záchranných či likvidačních pracích.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská klubovna
Účast: Říha P., Palivec M., Ernýgr P., Nouzák M., Špaček J.
Téma školení: vázaní uzlů, sestavení kladkostroje, sebejištění, pracovní polohování
8. Prověřovací cvičení - požár kabin    Foto

13. 12. 2013 - Ve spolupráci s Jardou Wagnerem z JSDH Vysoký Újezd a Petrem Ševítem z hospody na hřisti, připravil velitel další utajené cvičení - simulaci požáru kabin. Po dokonalém zakouření pomocí filmového kouře (Béza s Kazachem) nám byl v 17:22 hodin přes Pelig vyhlášen poplach (náčelník Jarda Wagner). V tu chvíli se jednotka v počtu 1+4 nacházela v hasičské zbrojnici při pravidelné schůzce, a tak do dvou minut byli všichni oblečeni v zásahové výstroji a připraveni k výjezdu. Poté však nastalo zděšení a vztek - auto nestartovalo (zřejmě vybité baterie). Velitel oznámil, že se jedná o cvičení a znechucen se vydal s Pítrsem pěšky na hřiště odvětrat zakouřený prostor. Strojníci zůstali ve zbrojnici a pokoušeli se zjistit příčinu nastalé situace. Z největší pravděpodobností se jednalo o selhání lidského faktoru, kdy nebyly vypnuty baterie a zůstala rozsvícena nástavba... Pevně věřím, že si z této události vezmou všichni ponaučení a v budoucnu se již nebude opakovat. Ještě jednou se omlouváme Bézovi za vzniklé komplikace a děkujeme za spolupráci.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Hřišti 106
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Palivec M., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
7. Stáž u HZS Beroun    Foto

30. 11. 2013 - Velitel jednotky M. Nouzák se spolu s kolegy z JSDH Vysoký Újezd a JSDH Rudná zúčastnil stáže u HZS Beroun na směně A.
Dopoledne proběhl v prostorách garáží praktický výcvik s termokamerou, pomocí které jsme prováděli vyhledávání osob. Poté jsme se přesunuli na dvůr, kde pokračoval praktický výcvik s hydraulickým agreátem V-ECO SILENT, s kterým jsme cvičně rozstřihali osobní automobil. Odpoledne následovala teoretická příprava na obsluhu rozbrusů a po ní bylo opět vše vyzkoušeno v praxi, kdy byl rozřezán starý železný kontejner.
Během stáže jsme se dočkali dvou ostrých výjezdů - první byl dopoledne a jednalo se o likvidaci nebezpečných látek. Druhý byl v noci kolem druhé hodiny, kdy jsme vyjížděli na technickou pomoc - vytažení uvízlého automobilu RZS v obci Stradonice.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Košťálek J.
Účastnili se: Nouzák M., Wagner J. (JSDH V. Újezd), Blažek D. (JSDH Rudná)
Teoretická příprava: obsluha rozbrusů, základy požární taktiky
Praktický výcvik: výcvik s termokamerou
práce s hydraulickým agregátem
obsluha motorového rozbrusu
Výjezdy: 10:30 hodin - technická pomoc - Beroun - CAS 20 Iveco (Nouzák M.), A-31 chemický kontejner
02:00 hodin - technická pomoc - Stradonice - CAS 15 Mercedes (Wagner J.), VeA Škoda Yeti (Blažek D.), RZA VW
6. Stáž u HZS Beroun    Foto

24. 8. 2013 - Členové zásahové jednotky absolvovali na hasičské stanici v Berouně další 24 hodinou stáž se směnou B.
Dopoledne proběhla na učebně teoretická příprava v lanové technice, po níž následoval odpoledne praktický lezecký výcvik. Vyzkoušeli jsme si vázání uzlů a sebezáchranu slaněním z cvičné věže.
Jelikož za celou službu nenastala žádná mimořádná událost, jediný kdo se svezl byl Míla Nouzák, který se v rámci kondiční jizdy nové Tatry 815-7 zúčastnil oslav založení SDH Lhotka u Berouna, kde byla předvedena ukázka hašení pomocí vysokotlaku a lafety.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Racz O.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M.
Teoretická příprava: lanová technika
Praktický výcvik: detekce nebezpečných látek
lezecký výcvik - slaňování
5. Prověřovací cvičení - požár travního porostu    Foto

2. 8. 2013 - Cílem cvičení, o kterém členové jednotky (kromě velitele) nevěděli, bylo prověření akceschopnosti v případě vyhlášení ostrého poplachu. Po vyhlášení poplachu ve 20:29 hodin vyjela jednotka v počtu 1+4 ve stanoveném čase na simulovaný požár travního porostu. Během jízdy k události bylo členům jednotky sděleno, že se jedná o prověřovací cvičení. Na místě jsme k radosti několika našich spoluobčanů vystříkali 3.500 litrů vody na staletou lípu, aby nám neuschla...
Cvičení splnilo svůj účel a hodnotím ho velice pozitivně. Tím děkuji všem zúčastněným za přístup ke svým povinnostem a za odvedenou práci.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Úhonická
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Palivec M., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x B, 1x C, rozdělovač, proudnice Debolite 400
4. Stáž u HZS Beroun    Foto

11. 5. 2013 - Členové zásahové jednotky absolvovali na hasičské stanici v Berouně další 24 hodinou stáž se směnou B.
Dopolední výcvik začal na učebně školením ve zdravovědě - první pomoc při poranění svalů a použití zvedacích vaků při vyprošťování. Následoval přesun do garáží, kde jsme v družstvech 1+3 prováděli bojové rozvinutí a vyhledávání osob pomocí termokamery. Poté jsme si v praxi vyzkoušeli použití vysokotlakých zvedacích vaků Holmatro.
Kolem jedenácté hodiny byl vyhlášen poplach. Jednalo se o lehkou dopravní nehodu dvou osobních automobilů bez zranění. K zásahu vyjel RZA VW Transporter a CAS 16 Iveco. Na místě byly uniklé provozní kapaliny zasypány sorbentem a po chvíli jsme se vrátili zpět na stanici.
Odpoledne proběhla údržba techniky, výcvik v dýchací technice Dräger a tradiční fyzická příprava v podobě florbalového zápasu.
Jak již bývá na našich stáží zvykem, večer i noc byla klidná...

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Pánek J.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P.
Teoretická příprava: zdravověda - poranění svalů
použití zvedacích vaků
Praktický výcvik: DR3 - bojové rozvinutí
vyhledávání osob pomocí termokamery
použití zvedacích vaků Holmatro
výcvik s IDP Dräger
fyzická příprava - florbal
Výjezdy: 10:45 hodin - dopravní nehoda - Beroun - RZA VW Transporter (Říha P.), CAS 16 Iveco (Nouzák M.)
3. Výcvik nositelů DT - polygon Hostivař    Foto    Video - polygon Hostivař

6. 4. 2013 - Na hasičské stanici HZS Dopravního podniku hlavního města Prahy v Hostivaři jsme absolvovali výcvik v protiplynovém polygonu společně s kolegy z JSDH Vysoký Újezd a JSDH Rudná. Tuto možnost nám zařídil Láďa Štěrba, za což mu ještě jednou děkujeme. Všichni zúčastnění si výcvik velmi pochvalovali, o čemž svědčí fakt, že si každý dobrovolně prošel polygon 2x. Velké poděkování patří také Františkovi Prchlíkovi, který celý výcvik řídil.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Praha - Hostivař
Účastnili se: Nouzák M., Říha P.
Použité prostředky: 2x IDP Saturn S7
2. Lezecký výcvik - sebezáchrana slaněním    Foto

15. 3. 2013 - Stará vzrostlá vrba v Ruči u dětského hřiště nám posloužila k nácviku sebezáchrany slaněním. Členové jednotky si při výcviku vyzkoušeli slaňování přes karabinu a slaňovací osmu.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Kamenné Hrázi
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Špaček J., Ernýgr P.
1. Stáž u HZS Beroun    Foto

9. 3. 2013 - Členové zásahové jednotky absolvovali na hasičské stanici v Berouně letošní první 24 hodinou stáž se směnou B.
Po ranním nástupu, prohlídce techniky a zkoušce spojení jsme se přesunuli na společenskou místnost, kde nás zastupující velitel směny Jirka Pánek seznámil s denním rozkazem. Na dopoledne byl naplánován lezecký výcvik - sebezáchrana slaněním, na odpoledne vyprošťování osob z automobilu.
Krátce po osmé hodině byl vyhlášen poplach - jednalo se o technickou pomoc na dálničním odpočívadle v Rudné, kde unikla nafta z odstaveného havarovaného automobilu. K události vyjela CAS 16 Iveco. Na místě bylo provedeno zasypání uniklé kapaliny sorbentem, o úklid se později postarali pracovníci dálniční správy.
Po návratu na základnu jsme se přesunuli k cvičné věži, kde proběhl lezecký výcvik, který byl přerušen dalším výjezdem - opět se jednalo o technickou pomoc. Z KOIS Kladno byla nahlášena spadlá větev v rychlém pruhu na 17. km dálnice D5. K události vyjela CAS 16 - Iveco a AV 14 - T 815. Po příjezdu na místo události bylo od Policie ČR zjištěno, že větev již byla odklizena a my jsme se mohli vrátit zpět na základnu, kde pokračoval lezecký výcvik.
Po obědě proběhl na horním dvoře výcvik ve vyproštování zraněných osob z havarovaného automobilu pomocí mechanických a hydraulických nástrojů. Na závěr praktického výcviku jsme si zapůjčili přetlakové dýchací přístroje Dräger, čímž jsme si zároveň splnili povinnost nositele DT použít dýchací přístroj nejméně jednou za 3 měsíce.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Pánek J.
Účastnili se: Nouzák M., Palivec M., Špaček J.
Praktický výcvik: lezecký výcvik - sebezáchrana slaněním
výcvik ve vyprošťování
výcvik s IDP Dräger
Výjezdy: 8:15 hodin - technická pomoc - Rudná - CAS 16 Iveco (Nouzák, Palivec)
10:43 hodin - technická pomoc - dálnice D5 - CAS 16 Iveco (Nouzák, Špaček), AV 14 T 815 (Palivec)

Novinky

5. 4. 2019
foto - výměna oleje v CAS 3. 4. 2019
výborová schůze SDH 29. 3. 2019
výcvik ve statku 24. 3. 2019
VVH 4. okrsku 16. 3. 2019
foto - školení velitelů v Hradištku

Nejbližší akce

20. 4. 2019 od 14:00 hodin
velikonoční jarmark 30. 4. 2019 od 19:00 hodin
pálení čarodějnic 6. 5. 2019 od 19:00 hodin
výborová schůze 18. 1. 2020 od 20:00 hodin
hasičský ples s Tancovačkou

Podporují nás

Obec Drahelčice
Středočeský kraj
Bemett, a. s.

TOPlist

© 2006 Millhouse