Hasiči Drahelčice

Náhodné foto

Náhodné foto

Transparentní účet
2656437001/5500Služby JSDH

Pítrs Millhouse Márty
Fugas Špágr Pali
Červen 2020
Po 1 8 15 22 29
Út 2 9 16 23 30
St 3 10 17 24  
Čt 4 11 18 25  
5 12 19 26  
So 6 13 20 27  
Ne 7 14 21 28  

» zobrazit celý kalendář


Směnový kalendář

A B C
Červen 2020
Po 1 8 15 22 29
Út 2 9 16 23 30
St 3 10 17 24  
Čt 4 11 18 25  
5 12 19 26  
So 6 13 20 27  
Ne 7 14 21 28  

» zobrazit celý kalendář


Předpověď počasí

Podrobnější předpověď »

Sekce: Jednotka JSDH

20. Výcvik v dýchací technice    Foto

26. 12. 2014 - V hasičské zbrojnici proběhl pravidelný výcvik nositelů dýchací techniky. Prostor hasičárny byl vyplněn nejrůznějšími překážkami a za minimální viditelnosti bez použití svítilen bylo úkolem hasičů (Pítrs a Márty) vyhledat a vynést zraněnou osobu (figurína Bohoušek).

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, hasičská zbrojnice
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Ernýgr P. (strojník), Říha P., Palivec M. (hasiči s IDP)
Použité prostředky: 2x IDP Saturn S5, bourací sekera, rozdělovač, 1x hadice C, proudnice
19. Školení na obsluhu motorových pil   Foto

13. 12. 2014 - Na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v Berouně členové zásahové jednotky společně s kolegy z JSDH Vysoký Újezd absolvovali periodické školení na obsluhu motorových pil a rozbrusů. Školení bylo zakončeno písemným testem, který všichni úspěšně zvládli a tudíž mají odbornost na rok prodlouženou.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Šedivý J.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Špaček J., Ernýgr P.
18. Stáž u HZS Beroun    Foto

8. 11. 2014 - Pracovní či zdravotní důvody byly příčinou, že se další stáže u HZS Beroun zúčastnil z naší jednotky pouze M. Nouzák, společně s kolegou z Vysokého Újezda Jardou Wagnerem.
Dopoledne na nás čekala brigáda na bývalém antukovém hřiští, na kterém probíhá rekontrukce - do ztraceného bednění bylo potřeba naházet 2 kubíky betonu...
Odpoledne jsme si zapůjčili dýchací přístroje Dräger a poctivě je vydýchali na cvičné věži. Krátce po 19. hodině byl vyhlášen poplach - požár lesa v Loděnicích. Jak se později ukázalo, jednalo se o nehlášené pálení.
Zbytek večera i celou noc až do rána již žádná mimořádná událost nenarušila.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Pánek J.
Účastnili se: Nouzák M., Wagner J. (JSDH V. Újezd)
Praktický výcvik: výcvik s IDP Dräger
Výjezdy: 19:14 hodin - lesní požár - Loděnice - CAS 30 T 815-7 (Wagner J.)
17. Velitelský den stanice Řevnice    Foto

1. 11. 2014 - V regionálním muzeu Jílové u Prahy proběhl velitelský den jednotek SDH okresu Praha-západ. Po úvodní prezentaci zásahových přileb obchodním zástupcem firmy Dräger přišly na řadu záležitosti spojené s činností jednotek. Jednalo se zejména o úpravy systému odborné přípravy jednotek SDH, kterou má nově na starosti velitel čety PS Řevnice Jiří Fürst.

16. Zřízení čerpacího stanoviště    Foto

31. 10. 2014 - U poldru Na Malé Růži bylo zřízeno čerpací stanoviště s PS 12. Jelikož cvičení probíhalo za tmy, k osvětlení místa zásahu byla použita elektrocentrála Heron s halogenovým osvětlením. Bohužel při sání byl zjištěn prasklý výfuk, který byl později ve zbrojnici demontován a připraven k opravě. Od poldru jsme se přesunuli k vrbě Na Kamenné Hrázi, kde pokračoval výcvik nositelů DT. Bylo vytvořeno dopravní vedení 2 B s rozdělovačem a útočný proud 2 C v dýchací technice. Po skončení cvičení byla cisterna doplněna voudou ze studny v Ruči.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži a Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M., Ernýgr P., Říha P., Špaček J.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP,
požární stříkačka PS12
elektrocentrála Heron
Použité prostředky: 3x savice, ventilové a záchytné lano, 2x hadice B, 2x hadice C, rozdělovač, proudnice, 3x IDP Saturn
15. Stáž u HZS Beroun    Foto

27. 9. 2014 - Členové zásahové jednotky absolvovali na hasičské stanici v Berouně 24 hodinou stáž se směnou B.
Dopoledne proběhla na učebně teoretická příprava zaměřená na čerpací techniku. Poté jsme se přesunuli na dvůr, kde bylo cvičně zřízeno dekontaminační stanoviště a zopakovali jsme si zásady při zásahu na nebezpečné látky.
Po obědě následoval lezecký výcvik na cvičné věži, při němž jsme si vyzkoušeli sebezáchranu slaněním, vázání uzlů nebo sestavení trojnožky s kladkostrojem.
Krátce po 18. hodině byl vyhlášen první poplach - dopravní nehoda 3 osobních automobilu na křižovatce v Chrášťanech u zahradnictví. Vyjíždí RZA, VEA a CAS 15 MB Atego v nějmž jedeme s Pítrsem. Po sjezdu z dálnice v Rudné je naše auto velitelem zásahu vráceno zpět na základnu - na místě ho naštěstí není potřeba, jedná se o lehkou dopravní nehodu bez vážného zranění.
Klidná noc byla narušena krátce před druhou hodinou ranní výjezdem na požár živého plotu mezi rodinnými domy v Berouně. K zásahu vyjíždí VAE a CAS 32 T 815 s Pítrsem na palubě. Opět se najedná o nic vážného a kluci jsou za chvíli zpět na stanici.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Racz O.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P.
Teoretická příprava: čerpací technika
zásah na nebezpečné látky
Praktický výcvik: zřízení dekontaminačního stanovistě
lezecký výcvik - slanění, uzle, kladkostroj
Výjezdy: 18:11 hodin - dopravní nehoda - Chrášťany - RZA VW Transporter, VEA Škoda Yeti, CAS 15 MB Atego (Nouzák M., Říha P.)
01:55 hodin - požár živého plotu - Beroun - VEA Škoda Yeti, CAS 32 T 815 (Říha P.)
14. Útočné vedení s pěnou    Foto

12. 9. 2014 - U bývalé vysílačky proběhlo cvičení družstva 1+3 při simulovaném požáru pneumatik. K likvidaci bylo nasazeno jednoduché útočné vedení s pěnou na přenosný přiměšovač. Zásah byl prováděn v dýchací technice. Po likvidaci požáru jsme si vyzkoušeli vnikání do uzavřených prostor pomocí nastavovacího žebříku.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Polní
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Ernýgr P. (strojník), Říha P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 3x hadice C, přenosný přiměšovač, pěnotvorná proudnice na těžkou a střední pěnu, nastavovací žebřík, 2x IDP Saturn
13. Bojové rozvinutí a transport zraněného    Foto

25. 7. 2014 - U bývalé vysílačky proběhlo cvičení při simulovaném požáru travního porostu. Zpestřením bylo "zranění" Fugase, které si vyžádalo transport na nosítkách. Zásah i záchranu zraněného jsme prováděli v dýchací technice.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Polní
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: průtokový naviják, 1x B, 2x C, rozdělovač, proudnice, krční límec, nosítka, 2x IDP Saturn
12. Bojové rozvinutí od PS 12    Foto

27. 6. 2014 - U poldru Na Malé Růži jsme po drobných opravách opět vyzkoušeli PS 12 "na vodě". Zároveň jsme si procvičili bojové rozvinutí DR3, práci s různými typy proudnic a komunikaci pomocí radiostanic.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP, požární stříkačka PS 12
Použité prostředky: 3x savice, ventilové a záchytné lano, 1x B, 1x C, proudnice Tajfun Profi, plnoproudá proudnice C52
11. Zřízení čerpacího stanoviště    Foto

30. 5. 2014 - Po opravě čerpadla u PS 12 byla provedena funkční zkouška "na vodě" u poldru Na Malé Růži, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště. Zkouška dopadla dobře, mašina je plně funkční. V rámci pravidelného výcviku nositelů DT prováděli zřizování čerpacího stanoviště členové jedntotky v dýchací technice.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Palivec M., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP, požární stříkačka PS 12
Použité prostředky: 3x savice, 1x B, proudnice B, ventilové a záchytné lano, IDP Saturn S7 3x
10. Požár OA a vyprošťování osob    Foto

11. 4. 2014 - Jednotka v počtu 1+4 nacvičovala zásah na hořící automobil. K likvidaci byl postupně nasazen průtokový hadicový naviják, jednoduché útočné vedení 1C s pěnou na přenosný přiměšovač a jednoduché útočné vedení s přiměšovačem Rambomix 02.
Druhá část výcviku byla zaměřena na vyprošťování zraněných osob z havarovaného automobilu. Figurantům byl nasazen krční límec a pomocí páteřní desky byli vyproštěni z automobilu. Zejména úspěšné vyproštění 120 kg figuranta M. Nouzáka st. prověřilo fyzickou zdatnost členů naší jednotky.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Ernýgr P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: průtokový hadicoví naviják s proudnicí Rambojet 04, 1x C, přenosný přiměšovač, proudnice na střední pěnu, přiměšovač Rambomix 02, proudnice Debolite 400, IDP Saturn S5, páteřní deska, krční límec
9. Výcvik s nastavovacím žebříkem    Foto

28. 3. 2014 - První část cvičení byla zaměřena na nácvik výstupu po žebříku s útočným proudem C. Tuto činnost si postupně vyzkoušeli všichni zúčastnění členové jednotky. Následovala sebezáchrana slaněním z vrby, kterou také úspěšně všichni zvládli.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Ernýgr P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: nastavovací žebřík, 1x savice, 1x B, 1x C, rozdělovač, proudnice, hadicový vazák, záchranné lano, pracovní polohovací opasek, slaňovací osma, karabina
8. Stáž u HZS Beroun    Foto

22. 3. 2014 - Naše letošní první stáž u HZS Beroun byla zpestřena rekordním počtem ostrých výjezdů - 7 událostí. Takže kromě výcviku a teorie jsme si konečně také zajezdili. Většinou se jednalo o dopravní nehody, naštěstí bez vážnějších zranění.
Dopoledne se na stanici konal velitelský den jednotek hasebního obvodu Beroun, kterého se zúčastnili M. Nouzák a P. Říha. Odpoledne bylo věnováno zásahům na nabezpečné látky a dekontaminaci.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Racz O.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Wagner J. (JSDH V. Újezd)
Velitelský den: 1. Aktuální informace z oblasti výkonu služby JPO
2. Pokyn GŘ HZS ČR k odborné přípravě a způsobilosti členů JSDH obcí
3. Evidence činností prováděných jednotkami PO
4. Řád analogové rádiové sítě
5. Zásahy na silnicích a dálnicích
Praktický výcvik: nebezpečné látky a dekontaminace
Výjezdy: 1. 7:35 hodin - DN, OA mimo komunikaci - D5 25. km - CAS 20 Iveco (Nouzák M., Palivec M.), CAS 15 MB Atego (Wagner J.), AJ 28 T 815
2. 12:15 hodin - TP, transport zraněného cyklisty - Zdejcina - DA Peugeot Boxer (Nouzák M., Palivec M., Říha P.), VEA Yeti
3. 12:24 hodin - DN, srážka motockylu s OA - Zahořany - CAS 20 Iveco (Wagner J.)
4. 17:12 hodin - DN, srážka motockylu s OA - Beroun, Plzeňská - CAS 15 MB Atego (Nouzák M., Říha P.)
5. 17:38 hodin - DN - OA mimo vozovku - Loděnice-Rudná - CAS 20 Iveco (Palivec M., Wagner J.)
6. 21:02 hodin - požár - zkratovaný el. sloup - Zdice - CAS 15 Iveco (Palivec M., Nouzák M.)
7. 5:26 hodin - TP - únik nebezpečných látek na vozovku - Zdice - CAS 15 MB Atego (Říha P., Wagner J.)
7. Zřízení čerpacího stanoviště    Foto

14. 3. 2014 - U poldru Na Malé Růži bylo zřízeno čerpací stanoviště s požární stříkačkou PS 12, která tak byla opět v provozu od loňských srpnových povodní. Po odzimování fungovala mašina bez problémů a je opět připravena k zásahu.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP, požární stříkačka PS 12
Použité prostředky: 3x savice, 1x B, proudnice B, ventilové a záchytné lano
6. Taktické cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

7. 3. 2014 - Družstvo 3+1 vytvořilo dopravní vedení 1B s rozdělovačem a útočný proud 2C následně prodloužený na 3C. V rámci pravidelného výcviku nositele DT zasahoval M. Palivec v dýchací technice. CAS byla doplněna z obecní studny.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, V Ruči
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Ernýgr P. (strojník), Říha P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x savice, 1x B, 3x C, rozdělovač, proudnice Debolite 400, 1x IDP Saturn S5
5. Výcvik nositelů DT - polygon Hostivař    Foto    Video - polygon Hostivař

2. 3. 2014 - Na hasičské stanici HZS Dopravního podniku hlavního města Prahy v Hostivaři jsme absolvovali stejně jako loni výcvik v protiplynovém polygonu společně s kolegy z JSDH Vysoký Újezd a JSDH Rudná. Tuto možnost nám opět zařídil Láďa Štěrba, za což mu ještě jednou děkujeme. Z naší jednotky si polygon prošli P. Říha a M. Nouzák s novými kompozitními lahvemi.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Praha - Hostivař
Účastnili se: Nouzák M., Říha P.
Použité prostředky: 2x IDP Saturn s kompozitní lahví
4. Prověřovací cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

28. 2. 2014 - V 18:00 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na pořár travního porostu. Jednalo se o prověřovací cvičení. Jednotka vyjela v počtu 1+3 a na místě vytvořila dopravní vedení 1B s rozdělovačem a útočný proud 2C. Cvičení proběhlo bez závad, po ukončení byla CAS doplněna z obecní studny a jednotka se vrátila zpět na zbrojnici.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, V Ruči
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x savice, 1x B, 2x C, rozdělovač, proudnice Debolite 400
3. Velitelský den stanice Řevnice    Foto

15. 2. 2014 - Na sále restaurace U Kafků v Letech se konal historicky první velitelský den jednotek Praha - západ hasebního obvodu Řevnice, který uspořádal nový velitel HZS Stč. kraje stanice Řevnice ppor. Bc. Miroslav Český. Za naší jednotku se zúčastnil velitel M. Nouzák.

Program: - prezentace zjišťování příčin požáru - Bc. Libor Pospíšil
- informační podpora jednotek - prezentace FirePort
- dokumentace o činnosti jednotky
- poznatky z povodní 2013
- organizační záležitosti
2. Taktické cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

7. 2. 2014 - Družstvo 3+1 vytvořilo dopravní vedení 1B od CAS a útočný proud 2C se střední pěnou pomocí přenosného přiměšovače. Posléze byla proudnice na střední pěnu nahrazena přiměšovačem Rambomix 02 se smáčedlem. Cvičení proběhlo v hasičské zbrojnici a přilehlém parku za použití dýchací techniky. Po skončení cvičení byla cisterna doplněna vodou z obecní studny V Ruči.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Návsi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x savice, 1x B, 2x C, rozdělovač, přenosný přiměšovač, proudnice SP350, přiměšovač Rambomix 02, proudnice Tajfun Profi, 3x IDP Saturn S7
1. Taktické cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

31. 1. 2014 - V rámci pravidelné odborné přípravy proběhlo cvičení jednotky v Ruči Na Kamenné Hrázi. Při simulovaném požáru nízké budovy bylo družstvem 3+1 vytvořeno dopravní vedení 1B s rozdělovačem a útočný proud 2C. Při cvičení byla též prověřena komunikace pomocí radiostanic. Další částí cvičení byl výcvik s nastavovacím žebříkem a provozní zkouška motorových agregátů (elektrocentrála, pila, plovoucí čerpadlo).

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x B, 2x C, rozdělovač, proudnice Debolite 400, 1x IDP Saturn S5, nastavovací žebřík

Novinky

3. 6. 2020
výborová schůze 1. 5. 2020
požár pneumatik 16. 3. 2020
výcvik jednotky

Nejbližší akce

19. 8. 2020 od 19:00 hodin
výborová schůze SDH 5. 9. 2020 od 14:00 hodin
Loučení s prázdninami

Podporují nás

Obec Drahelčice
Středočeský kraj
Bemett, a. s.

TOPlist

© 2006 Millhouse