Sekce: Jednotka JSDH

9. Školení nositelů DT   Foto

18. 12. 2020 - Dnešní teoretickou přípravou jsme si zopakovali povinnosti nositelů (DT) vyplývající z právních předpisů, zásady používání DT při zásahu, popis dýchacího přístroje a jeho přípravu a kontrolu před použitím. Hlavním cílem školení bylo seznámení nového člena jednotky Honzy Pragera s touto problematikou před případným nástupem do kurzu nositelů DT.

Místo konání: klubovna SDH
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Špaček J., Ernýgr P., Prager J.

8. Odborná příprava na obsluhu motorových pil   Foto

11. 12. 2020 - Členové jednotky vlastnící osvědčení pro práci s motorovou pilou jsou povinni každoročně absolvovat 8 hodinovou odbornou přípravu obsluhovatelů motorových pil a rozbrusů. Ta byla dnes v hasičské klubovně zakončena písemným testem, kteří všichni úspěšně zvládli.

Místo konání: klubovna SDH
Velitel výcviku: Říha P.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Špaček J., Ernýgr P., Prager J.

7. Požár v uzavřeném a půdním prostoru    Foto

13. 11. 2020 - Výcvik probíhal v areálu bývalého statku v Drahelčicích. Námětem byl požár budovy s vyhledáváním ohrožených osob, při kterém jsem si vyzkoušeli několik scénářů. Důraz byl kladen na zásady pohybu v neznámém prostředí, komunikace pomocí radiostanic a použití věcných prostředků k udržení orientace. Výcvik probíhal ve tmě s pomocí termokamery bez použití svítilen a v dýchací technice.

Místo konání: Drahelčice, Na Návsi
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x hadice C, 3x hadice D, rozdělovač C-DCD, kombinovaná proudnice Debolite 150, termokamera Reveal FirePRO, IDP Saturn
Účastnili se: Nouzák M., Špaček J., Palivec O., Prager J., Palivec M., Říha P., Ernýgr P.

6. Dopravní vedení s rozdělovačem a útočný proud D    Foto

23. 10. 2020 - U bývalé vysílačky proběhl nácvik bojového rozvinutí družstva 1+3. Cvičení probíhalo již za tmy a důraz byl kladen na správnou komunikaci pomocí radiostanic. Při simulovaném požáru bylo vytvořeno dopravní vedení 1C od CAS s rozdělovačem a útočný proud 2D.

Místo konání: Drahelčice, Polní
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x hadice C, 2x hadice D, rozdělovač C-DCD, kombinovaná proudnice Debolite 150
Účastnili se: Nouzák M., Špaček J., Palivec O., Prager J.

5. Odborná příprava strojníků a velitelů   Foto

3. 10. 2020 - V hasičské zbrojnici JSDH Hostivice proběhla cyklická odborná příprava velitelů a strojníků, kterou organizoval HZS Řevnice. Za naši jednotku školení úspěšně absolvovali strojníci M. Palivec, J. Špaček, P. Ernýgr a velitel družstva P. Říha, čímž si prodloužili své odbornosti na dalších 5 let.

Místo konání: hasičská zbrojnice JSDH Hostivice
Velitel výcviku: Fürst J.
Účastnili se: Říha P., Palivec M., Špaček J., Ernýgr P.

4. Dopravní vedení s rozdělovačem a útočné proudy D    Foto

24. 7. 2020 - Na volném prostranství u bývalé vysílačky jsme nacvičovali taktiku hašení při požáru travního porostu. Od CAS bylo vytvořeno dopravní vedení C s rozdělovačem a dva útočné proudy D. Následovalo procvičení práce s kombinovanou proudnicí, doplnění CAS ze studny v Ruči a návrat na základnu.

Místo konání: Drahelčice, Polní
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x hadice C, 4x hadice D, rozdělovač TRIPOK C-DCD, pěnotvorné zařízení PRO/pak, kombinovaná proudnice Debolite 400 a Debolite 150
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Palivec O., Ernýgr P., Špaček J.

3. Zřízení čerpacího stanoviště s PS12    Foto

12. 6. 2020 - U požární nádrže jsme si v rámci pravidelné odborné přípravy vyzkoušeli zřízení čerpacího stanoviště s požární stříkačkou PS12. Bylo vytvořeno přívodní vedení s dvěma savicemi a dopravní vedení 1B od stroje. Vše proběhlo bez problémů.

Místo konání: Drahelčice, požární nádrž
požární stříkačka PS12
Použité prostředky: 2x savice, 1x hadice B, ventilové a záchytné lano, proudnice D
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Ernýgr P., Špaček J.

2. Výstup na žebřík a vytvoření útočného proudu    Foto

6. 3. 2020 - V areálu bývalého statku jsme nacvičovali vytvoření útočného proudu po nastavovacím žebříku. Nejprve byl vytvořen útočný proud pomocí hadicového průtokového navijáku z CAS, poté dopravní vedení C s rozdělovačem a útočný proud D s pěnotvorným zařízením PRO/pak. Po sbalení materiálu byla do CAS doplněna voda ze studny v Ruči.

Místo konání: areál bývalého statku v Drahelčicích
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x hadice C, 1x hadice D, průtokový hadicový naviják, rozdělovač TRIPOK C-DCD, pěnotvorné zařízení PRO/pak, IDP Saturn, nastavovací žebřík
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Palivec O., Ernýgr P., Špaček J.

1. Požár v uzavřeném prostoru    Foto

31. 1. 2020 - V rámci pravidelného prodýchávání nositelů dýchací techniky jsme absolvovali výcvik v areálu bývalého statku. Námětem byl požár v uzavřeném prostoru. Abychom simulovali co nejreálnější podmínky zásahu, založili jsme v zasaženém prostoru požár oleje v plechové nádobě a celý prostor zakouřili filmovým dýmem. K likvidaci požáru bylo vytvořeno dopravní vedení C s rozdělovačem a útočný proud D.

Místo konání: areál bývalého statku v Drahelčicích
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x hadice C, 2x hadice D, rozdělovač TRIPOK C-DCD, proudnice Debolite 150, IDP Saturn, termokamera Reveal FirePRO
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Ernýgr P., Špaček J.

7. 3. 2024 od 18:00 hodin
výborová schůze SDH 29. 3. 2024 od 15:00 hodin