Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2010/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2009

Úvodem bych chtěl za celé SDH Drahelčice poděkovat zastupitelstvu naší obce, v čele se starostkou Jitkou Humlovou, za podporu a spolupráci s naším sborem.

Výbor druhým rokem pracoval v tomto složení:
STAROSTA: PALIVEC Martin
VELITEL: NOUZÁK Míla
JEDNATEL: ERNÝGR Petr
HOSPODÁŘ: SLUNEČKOVÁ Eva
STROJNÍK: ŠPAČEK Jaroslav
KRONIKÁŘ: ZŮZOVÁ Helena
REFERENTKA ŽEN: ČERVENKOVÁ Marie
ČLENOVÉ VÝBORU: JANATA Petr a NOUZÁKOVÁ Štěpánka

Tradičně naším prvním úkolem roku 2009 bylo uspořádání hasičského plesu, s čímž jsme se vypořádali na výbornou, alespoň podle účasti a ohlasu přítomných občanů a hodnocení kolegů z ostatních sborů, kteří mezi nás zavítali.

V březnu jsme tentokrát neuspořádali vítání jara, a to kvůli obavám z nepřízně počasí, jak tomu bylo v minulém roce, ale děti jsme nechtěli ochudit o podobnou akci a tak jsme místo toho udělali loučení s prázdninami. O tom však až dále.

Na konci dubna jsme se rozhodli uspořádat tradiční pálení čarodějnic, a to v Ruči. Před setměním měli děti možnost vyzkoušet si hasičskou techniku a také jsme je neochudili o populární pěnu, ze které měli již tradičně největší radost. Další průběh večera, potažmo noci nemusím snad nikomu přibližovat...

Na měsíc květen jsme pak přislíbili Obci baráčníků Drahelčice přivezení tradiční Máje, kterou jsme pak pomáhali i stavět a posléze i kácet.

Na červen jsme byli osloveni SK Slavia Drahelčice, abychom se účastnili dětského dne, což jsme pochopitelně přijali a dětského dne se zúčastnili. Škoda jen, že nevyšlo počasí.

5. září proběhla již zmiňovaná akce pro děti, pod názvem Loučení s prázdninami. Tuto akci jsme naplánovali s velkou pečlivostí a hlavně proto jsme měli velkou radost z účasti dětí i dospělých, která byla více než hojná. A jelikož nám vyšla i pokladna a ohlasy byly jen a jen kladné, nelze tuto akci shrnout jinak než jako velice vydařenou.

V sobotu 3. října proběhl sběr železného šrotu. Získané finanční prostředky budou použity na údržbu techniky, konkrétně CAS25, u které plánujeme řadu úprav.

Aby toho nebylo málo, stihli jsme ještě 14. listopadu uspořádat pro děti dětskou diskotéku. Zde jsme poznali dopady různých chřipek, protože účast nebyla tak velká, jak bychom si přáli. Co je ale důležitější, dětem, které se zúčastnily, se to líbilo, což je určující.

Kromě kulturních a společenských akcí se zástupci našeho sboru zúčastnili všech valných hromad okolních sborů, okrskové schůze, shromáždění starostů Okresního sdružení hasičů Praha-západ a školení hospodářů.

Takovým samostatným blokem jsou pro nás soutěže v požárním sportu. Bohužel ustálit družstvo žen se nám stále nedaří, nemluvě o pokusu obnovit družstvo mužů. Právě z těchto důvodů jsme neměli nijak velkou účast na pořádaných soutěžích. Zúčastnili jsme se tedy jen soutěže v lanovém centru V Ořechu, a jediné soutěže v požárním sportu, a to memoriálu Karla švestky v Nučicích. Naše letošní jediná soutěž v požárním útoku však dopadla nad očekávání dobře. V kombinované sestavě jsme rekordním časem 26,03 sekund obsadili třetí místo v kategorii mužů a obhájili tak loňské umístění. Na ostatních soutěžích jsme se účastnili pouze jako diváci. Jinočanským kolegům jsme pomohli s dodávkou vody na jejich okrskovou soutěž a memoriál, neboť se tyto akce poprvé nekonaly u rybníka Mirešák, ale na fotbalovém hřišti.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří se aktivně účastní na přípravách všech námi pořádaných akcí, protože pokud se tomu nebudeme všichni plně věnovat, nebudeme se moci chlubit tolika úspěšnými akcemi, jako tomu bylo loňský rok. A úplně nakonec chci popřát Vám všem do nového roku hodně štěstí, zdraví, osobních úspěchů a rychlý útok.

Zprávu vypracoval: Petr Janata

29. 3. 2024 od 15:00 hodin