Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2012/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2011

V Drahelčicích 7. ledna 2012

Úvodem bych chtěl za celé SDH Drahelčice poděkovat zastupitelstvu naší obce, v čele se starostkou paní Jitkou Humlovou, a to nejen za podporu, ale také za snahu o oboustrannou spolupráci.

Jako každý rok, prvním úkolem v roce 2011 bylo pro náš výbor uspořádat tradiční, lednový, hasičský ples. Těší nás velký zájem o tento ples ze strany našich spoluobčanů, což dokazuje velká návštěvnost a následné kladné ohlasy.

V březnu se pokladní Eva Slunečková a starosta Martin Palivec zúčastnili školení hospodářů v Praze.

Na konci dubna jsme uspořádali tradiční pálení čarodějnic. Vše opět proběhlo v lokalitě Na Kamenné Hrázi. Akce byla velice úspěšná a sešlo se na ní opět velké množství lidí. Vypadá to, že se pálení čarodějnic již natrvalo ustálilo v našem kalendáři pořádaných akcí. Pro letošní rok chystáme pro naše spoluobčany velké překvapení, o kterém ale zatím nechceme mluvit. V tomto měsíci jsme dále uspořádali velikonoční odpoledne pro děti, které mělo také velký úspěch. Děti si zde mohli něco vlastního vytvořit v tvořivém koutku, dospělí pak něco popít a nakoupit bochánky a nádivky, které pekly členové našeho SDH. V dubnu jsme se ještě stihly zúčastnit soutěže v lanovém centru Ořech, kde se naše děvčata umístila na třetím místě, a muži celou soutěž vyhráli famózním finišem.

Na měsíc květen jsme pak přislíbili Obci baráčníků Drahelčice přivezení tradiční Máje, kterou jsme pak pomáhali i stavět a posléze i kácet.

V červnu jsme se postupně účastnili na dětských dnech na hřišti SK Slavia Drahelčice a v Rudné u základní školy.

Po prázdninách jsme se opět vrhli do práce. Největší akcí plánovanou na září bylo loučení s prázdninami. Dále jsme uspořádali výlet pro děti do Pardubic na téma Perníková chaloupka.
Co se loučení týče, vytknul nám starosta Martin Palivec špatnou organizaci celého startu. Dále už se vše dařilo tak, jak má a my jsme rádi, že jsme znovu mohli pobavit všechny přítomné děti a jejich rodiče.
Výlet pořádaný pro děti měl jednu vadu, a sice že děti musely ujít 8 kilometrů do cíle a ne pět, jak informovali pořadatelé na svých stránkách. Ale protože všichni přežili a v perníkové chaloupce se všem líbilo, pokládáme výlet za povedený. Pro příště jsme si vzali ponaučení a zajistíme lepší informovanost.

V říjnu jsme uspořádali sběr železného šrotu a v listopadu poslední akci pro děti, a sice podzimní diskotéku, která má vždy nějaké téma, tentokrát se všichni malovali a převlékali jako klauni.

V prosinci jsme ještě vypomáhali v Rudné na akci Vánoční show, pořádanou panem Salavou, kde jsme pomáhali zajišťovat chod celé akce.

Od té doby až do teď jsme se průběžně účastnili výročních valných hromad okolních SDH dle naplánovaného harmonogramu.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří se aktivně účastní na přípravách všeho, co pořádáme, protože pokud se tomu nebudeme všichni plně věnovat, nebudeme se moci chlubit tolika úspěšnými akcemi, jako je tomu dnes. A úplně nakonec chci popřát Vám všem do Nového roku hodně štěstí, zdraví, osobních úspěchů a rychlý útok.

Zprávu vypracoval: Petr Janata