Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2012/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2012

V Drahelčicích 12. ledna 2013

Úvodem bych chtěl za celé SDH Drahelčice poděkovat zastupitelstvu naší obce, v čele se starostkou, paní Jitkou Humlovou, a to nejen za podporu, ale také za snahu o oboustrannou spolupráci.

Jako každý rok, prvním úkolem v roce 2012 bylo pro náš výbor uspořádat tradiční, lednový, hasičský ples. Těší nás velký zájem o tento ples ze strany našich spoluobčanů, což dokazuje hojná návštěvnost a následné kladné ohlasy.

Na konci března jsme uspořádali velikonoční jarmark. I přes nepřízeň počasí, která zapříčinila přesun na dvůr za OÚ, se akce velice vyvedla. Navštívilo nás zde velké množství lidí a vesměs se všem u nás moc líbilo, zvláště pak Muzikálová pecka o veliké řepě a následná pěvecká show naší pokladní Evičky sklidila úspěch.

V dubnu jsme se zúčastnili hasičské soutěže v lanovém centru Ořech. Dále jsme v tomto měsíci uspořádali tradiční pálení čarodějnic. Tentokrát bylo pro naše spoluobčany připraveno velké překvapení v podobě kapely Rangers band, která nám na čarodějnicích zahrála. Způsobilo to přívaly lidí, kteří toužili zábavě. Získali jsme rozhodně velice dobrou zkušenost, s pořádáním tak velké akce jako byla tato. A protože jsou místní občané velice žízniví, musíme pro příště zajistit lepší logistiku a rychlejší přísun piva a osvěžujících nápojů.

V květnu naše SDH uspořádalo s panem Tůmou brigádu v lese, kde se sázeli stromky.

V červnu jsme uspořádali oslavy 90-ti let založení našeho SDH. Pro zúčastněné byl připraven doprovodný program a všichni se skvěle pobavili, zejména při další pěvecké show Evíka alias HAIDI JANKŮ. Dále jsme se zúčastnili Memoriálu Karla Švestky v Nučicích a dětských dnů v Rudné a zde u nás v Drahelčicích.

V září jsme připravili další akci pro děti, a sice, Loučení s prázdninami. Celková akce se podařila a vyšlo nám i počasí, takže můžeme být spokojeni. Bohužel nám dost dětí odlákaly akce pořádané v blízkém okolí, ale ty co přišly, si to s námi náramně užily.

V říjnu jsme uspořádali sběr železného šrotu.

V prosinci jsme se ještě účastnili obecní akce 1. Společné Vánoce na ledě, kde jsme zajišťovali hlavně zázemí a dopravu, dále jsme pak vypomáhali v Rudné na akci Vánoční show s Michalem, pořádanou agenturou Amfora pana Salavy, kde jsme zajišťovali pořadatelskou službu. I letos jsme nevynechali tradiční vánoční jízdu, kdy náš vyšperkovaný Matýsek brázdí ulice Drahelčic, a členové našeho sboru přejí všem spoluobčanům krásné svátky.

Od té doby až do teď jsme se průběžně účastnili Výročních valných hromad okolních SDH dle naplánovaného harmonogramu.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří se aktivně účastní na přípravách všeho, co pořádáme, protože pokud se tomu nebudeme všichni plně věnovat, nebudeme se moci chlubit tolika úspěšnými akcemi, jako je tomu dnes. A úplně nakonec chci popřát Vám všem do Nového roku hodně štěstí, zdraví, osobních úspěchů a rychlý útok.

Zprávu vypracoval: Petr Janata

29. 3. 2024 od 15:00 hodin