Červen 2020

Čt 4 11 18 25

Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2016/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2015

Úvodem bych chtěl za celé SDH Drahelčice poděkovat zastupitelstvu naší obce, v čele se starostou Robertem Spáčilem, a to nejen za podporu, ale také za snahu o oboustrannou spolupráci.

Jako každý rok, prvním úkolem v roce 2015 bylo pro náš výbor uspořádat tradiční lednový hasičský ples. Těší nás velký zájem o tento ples ze strany našich spoluobčanů, což dokazuje velká návštěvnost a následné kladné ohlasy. Že na ohlasy občanů klademe důraz, značí i to, že byl vloni tento ples prvně nekuřácký, z čehož jsme měli trochu obavy, jak se to projeví na návštěvnosti. Obavy však byly zbytečné a účast na plese byla opět vynikající.

Začátkem dubna jsme uspořádali velikonoční jarmark. Navštívilo nás zde velké množství lidí a vesměs se všem u nás moc líbilo. Pro návštěvníky jsme připravili opět stánky nejen s občerstvením. Nechyběl ani tvořivý koutek nebo tombola pro děti. Velkého ohlasu se dostalo také našemu tradičnímu vystoupení, tentokráte to byla hudební pohádka O Budulínkovi. Tato pohádka sklidila velký aplaus, hlavně pro někdy až heroické herecké výkony našich členů.

V dubnu jsme se zúčastnili hasičské soutěže v lanovém centru Ořech. Do soutěžních bojů jsme vyslali jedno mužské družstvo a jedno ženské. Kluci obsadili 3. místo a děvčata svou kategorii vyhrála. Všichni jsme si tuto akci náramně užili a těšíme se opět na další ročník.

Dále jsme v tomto měsíci uspořádali tradiční pálení čarodějnic. Návštěvnost byla velmi hojná, i přesto, že jsme se podle dohody rozhodli udělat pálení čarodějnic ve "starém stylu" a to jen s kytarou a případně s kazeťákem.

V květnu jsme přijali pozváni od úhonických kolegů na hasičskou mši u kaple svatého Floriana, při níž bylo požehnáno naše zásahové vozidlo CAS 25 Škoda 706 RTHP. Dále jsme s členy SK Slavia pomohli pořádající Obci Baráčníků s dovezením, postavením a nakonec i pokácením máje při tradičních Staročeských Májích.

V červnu se uskutečnila brigáda v lese, při níž jsme spolu s členy SK Slavia čistili hajnému Vencovi Tůmovi paseku. Odměnou za tuto brigádu bylo již dříve dodané dřevo na čarodějnice a Máj. Tato akce byla velice úspěšná.

V září jsme připravili další akci pro děti, a to Loučení s prázdninami. Kladné ohlasy našich spoluobčanů nám opět dokázaly, že jsme odvedli dobrou práci a splnili účel celé akce, čili pobavit naše děti i dospělé.

V listopadu jsme se podíleli tak jako ostatní složky v naší obci na oslavách výročí vzniku naší obce. Na výstavu byly dodány fotografie a dokumenty popisující historii hasičů v Drahelčicích. Naši členové se zúčastnili jak průvodu obcí, tak i Obecního plesu.

Ani letos v prosinci jsme nevynechali tradiční vánoční jízdu, kdy náš vyšperkovaný Matýsek brázdí ulice Drahelčic a členové našeho sboru přejí všem spoluobčanům krásné svátky a rozdávají PFka. Od té doby až do teď jsme se průběžně účastnili všech výročních valných hromad okolních SDH dle naplánovaného harmonogramu.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří se aktivně účastní na přípravách všeho, co pořádáme. A úplně nakonec chci popřát Vám všem donového roku hodně štěstí, zdraví, osobních úspěchů a rychlý útok.

Děkuji za pozornost.

Zprávu vypracoval: Petr Ernýgr