Hasiči Drahelčice

Náhodné foto

Náhodné foto

Transparentní účet
2656437001/5500Služby JSDH

Pítrs Millhouse Márty
Fugas Špágr Pali
Duben 2019
Po 1 8 15 22 29
Út 2 9 16 23 30
St 3 10 17 24  
Čt 4 11 18 25  
5 12 19 26  
So 6 13 20 27  
Ne 7 14 21 28  

» zobrazit celý kalendář


Směnový kalendář

A B C
Duben 2019
Po 1 8 15 22 29
Út 2 9 16 23 30
St 3 10 17 24  
Čt 4 11 18 25  
5 12 19 26  
So 6 13 20 27  
Ne 7 14 21 28  

» zobrazit celý kalendář


Předpověď počasí

Podrobnější předpověď »

Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2019/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2018

Sestry hasičky, bratři hasiči, vážení hosté.

Scházíme se, abychom zhodnotili činnost našeho sboru za rok 2018. Úvodem bych chtěla říct, že výbor se pravidelně scházel první středu v měsíci a bude tomu tak i v tomto roce. Podařilo se nám i splnit plán naší činnosti, který jsme si dali na loňské valné hromadě. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na životní jubilea našich členů. Jako každý rok jsme i ten loňský začali Výroční valnou hromadou našeho sboru. Zároveň jsme v průběhu zimních měsíců navštěvovali výroční valné hromady sborů v našem okolí i výroční zasedání ostatních organizací v Drahelčicích. První zkouškou našich organizačních schopností v roce 2018 bylo uspořádání tradičního hasičského plesu. V loňském roce byla účast hojná a doufáme, že tomu bude i letos.

V břenu jsme se zúčastnili první části oslav 100. výročí vzniku republiky, kterou pořádala obec Drahelčice. Součástí oslav bylo zapečetění odkazu jednotlivých spolků působících v obci budoucím generacím.
Na louce za dětským hřištěm Na Kamenné Hrázi jsme uspořádali velikonoční jarmark, kterému opět nepřálo počasí. I přesto však dorazilo poměrně dost lidí, pro které jsme opět připravili muzikálovou pohádku - tentokrát Sněhurka a X trpaslíků. Kdo ji ještě neviděl, tak je ke shlédnutí na naších webových stránkách.

V dubnu jsme také uspořádali tradiční pálení čarodějnic. Z našich akcí je tato asi nejnavštěvovanější. Nás velice těší, že tomu nebylo jinak ani tento rok. Na pivo a buřty se stály neskutečné fronty. Po více jak roce jsme opět zorganizovali brigádu na sázení stromků u hajného Venci Tůmy. Za krásného slunečného počasí se nás před hasičárnou sešlo více jak dvacet a společnými silami jsme v lese u Loděnic vysázeli kolem 2.500 ks stromků.

Jako každý rok se v květnu členové našeho sboru aktivně zúčastnili příprav Staročeských májů, které pořádala Obec Baráčníků Drahelčice. Společně s členy SK Slavia a dalšími dobrovolníky jsme dovezli, postavili a následně pokáceli Máj. Škoda, že se tato tradiční akce netěší většího zájmu našich spoluobčanů...

Po roce se družstvo mužů opět zúčastnilo soutěže v požárním útoku, a to konkrétně okrskové v Jinočanech. Jak asi všichni víte, požárnímu sportu se již několik let nevěnujeme, takže naše účast na soutěži byla spíše symbolická. Nejvíce si ji "užil" benjamínek Ondra Palivec, který byl oficiálně přijat do našeho sboru.

Začátkem června jsme se zúčastnili dětského dne, který na fotbalovém hřišti každoročně pořádá místní sportovní klub Slavia Drahelčice. Pro děti jsme připravili jednu soutěžní disciplínu s hasičskou tématikou a na závěr položili oblíbenou pěnu.

Dále jsme se také zúčastnili oslav 130. Let založení SDH Úhonice. Akce byla povedená a na žádost pořadatelů jsme pro děti na závěr udělali jejich oblíbenou pěnu pomocí pěnotvorného zařízení. Také se v naší hasičské zbrojnici konala pololetní hodnotící schůze, na níž se sešli aktivní členové našeho sboru. Při neformálním posezení jsme si pochutnali na vepřových kolenech. Dosavadní činnost jsme kladně hodnotili až do ranních hodin.

V roce 2018 pro nás byl nejzásadnější měsíc září. Společně jsme se domluvili, že by se po 12 letech mohla vymalovat naše klubovna. Využili jsme plánované opravy zásahového vozu, který odjel na 14 dní do lakovny DP hl. m. Prahy a 11. září vystěhovali celou klubovnu do prázdné garáže. Původně jsme měli v úmyslu pouze vymalovat, ale při pohledu na poničené lino a nekonečné svazky prodlužovacích kabelů tažených z jedné zásuvky, jsme se rozhodli pro větší rekonstrukci. To vše za finanční podpory obecního úřadu.

V září jsme také pořádali tradiční akci nejen pro děti "Loučení s prázdninami". A tentokrát vyšlo počasí na jedničku a opět si k nám našlo cestu slušný počet dětí a jejich rodičů.

V říjnu se ve spolupráci s obecním úřadem uskutečnil sběr železného šrotu. Po obci jsme sebrali téměř 3 tuny železa, za což našim spoluobčanům moc děkujeme. Získané prostředky budou použity na činnost našeho sboru. Dále jsme dali nový kabát i vratům u hasičské zbrojnice, které jsme natřeli na klasickou červeno - bílou barvu. Kromě estetického dojmu si od této změny slibujeme, že si takto natřených vrat všimnou řidiči a nebudou parkovat svá auta přímo před zbrojnicí a bránit tak výjezdu zásahového vozidla.

V listopadu se v rámci rudenského posvícení, konala hlavní část oslav 130. Let založení SDH Rudná. Bylo nám potěšením a ctí aktivně se zúčastnit těchto oslav.

Nově natřená vrata hasičské zbrojnice byla osazena dopravními značkami "Zákaz stání" a do skleněných výplní vrat se nalepil nápis HASIČI. Ani to však nepomohlo, aby nám neukáznění řidiči parkovali před zbrojnicí a bránili tak případnému výjezdu hasičského vozidla.

V prosinci jsme nezapomněli na tradiční vánoční jízdu. I letos byl Matýsek náležitě ozdoben blikajícími světýlky a brázdil ulice Drahelčic. Při doprovodu vánočních písní naši členové přáli všem sousedům krásné svátky a též rozdávali pozvánky na blížící se hasičský ples. Ke konci roku jsme také zakoupili smuteční vlajku, která bude po vzoru Obce Baráčníků vyvěšována, na počest zesnulých členů našeho sboru.

Závěrem mé zprávy bych chtěla za celé SDH poděkovat zastupitelstvu naší obce a ostatním organizacím za podporu a oboustrannou spolupráci. Dále bych poděkovala všem členům SDH, kteří se podílejí na organizaci i programu našich akcí. A samozřejmě bych ráda všem přítomným popřála hodně zdraví, štěstí a osobních úspěchů v novém roce.

Děkuji za pozornost.

Zprávu vypracovala: Karolína Chalupová


Novinky

5. 4. 2019
foto - výměna oleje v CAS 3. 4. 2019
výborová schůze SDH 29. 3. 2019
výcvik ve statku 24. 3. 2019
VVH 4. okrsku 16. 3. 2019
foto - školení velitelů v Hradištku

Nejbližší akce

20. 4. 2019 od 14:00 hodin
velikonoční jarmark 30. 4. 2019 od 19:00 hodin
pálení čarodějnic 6. 5. 2019 od 19:00 hodin
výborová schůze 18. 1. 2020 od 20:00 hodin
hasičský ples s Tancovačkou

Podporují nás

Obec Drahelčice
Středočeský kraj
Bemett, a. s.

TOPlist

© 2006 Millhouse