Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2023/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2020-21

Sestry hasičky, bratři hasiči, vážení hosté.

Vítám Vás ještě jednou na naší výroční valné hromadě, kde dnes zhodnotíme činnost našeho sboru za rok 2022. Úvodem bych chtěla říct, že náš devítičlenný výbor se pravidelně scházel každou první středu v měsíci a snažil se plnit úkoly stanovené na předešlé valné hromadě. Jak se mu to dařilo se dozvíte z následující zprávy. Přeji vám příjemný a snad ne moc nudný poslech.

Jako každý rok jsme i ten loňský začali výroční valnou hromadou našeho sboru. Účast byla hojná, z čehož jsme měli opravdu radost. Zároveň jsme v průběhu zimních měsíců navštěvovali výroční valné hromady sborů v našem okolí i výroční zasedání ostatních organizací v Drahelčicích.

Naší první akcí bohužel nebyl náš tradiční hasičský ples, z čehož jsme byli samozřejmě smutní, ale než abychom tančili v omezením počtu v rouškách a místo parfému voněli po dezinfekci, rozhodli jsme se ples zrušit.

V dubnu jsme po odmlce uspořádali Velikonoční odpoledne, kde jsme tradičně předvedli náš herecký um a snad jsme pobavili návštěvníky pohádkou O Popelce. Někteří aktéři po velkolepém aplausu dokonce uvažují o angažmá v Národním divadle, Následovalo Pálení čarodějnic, které bylo rovněž úspěšné a při akci nebyla upálena žádná žena z našeho sboru, což dokazuje naše dnešní přítomnost.

V červenci slavil náš sbor 100 let od založení a my jsme jsme to pojali trochu netradičně. Měli jsme připravený stan, kde byla k vidění fotodokumentace z našich akcí nebo závodů, za posledních 18 let, což bylo pro všechny velké lákadlo. Přiznám se, že i já se pobavila nad fotografiemi něterých členů, kde jim v lehkém vánku vlála bujná kštice. No nic, dále jsme se také zúčastnili závodů v opravdu netradičních disciplínách. Nadále pokračovala volná zábava v příjemné atmosféře. A ta vydržela až do pozdních nočních hodin.

V měsíci září se konalo Loučení s prázninami a i když počasí vypadalo všelijak, nakoec bylo hezky a odpoledne plné soutěží a zábavy jsme si náležitě užili.

Poslední akcí v roce 2022 byla v prosinci tradiční vánoční jízda obcí, při níž blikajícími světýlky ozdobený Matýsek brázdil ulice Drahelčic. Naše obec se ale rychle rozrůstá a projet všemi ulicemi je víc časově náročné, než v předchozích letech Za zvuku vánočních písní naši členové přáli všem sousedům krásné svátky a rozdávali novoroční PF.

Kromě výše uvedeného se členové našeho sboru aktivně zúčastnili drahelčického posvícení a kladení věnců u pomníku na návsi nejprve 7. května u příležitosti 77. výročí konce druhé světové války a poté v říjnu při lampionovém průvodu k 104. výročí vzniku Československé republiky, brigády k obnově obecního lesa na Hořici a Dětského dne. Též jsme zajišťovali odpálení novoročního ohňostroje na místním fotbalovém hřišti. Tyto akce byly pořádány obcí Drahelčice nebo SK Drahelčice.

Během roku oslavilo několik našich členů významné životní jubileum, a jak je u nás již řadu let zvykem, ke každému přišli zástupci výboru osobně poblahopřát a předat malou pozornost. V únoru jsme obdrželi žádost o odstoupení našeho dlouholetého člena Petra Ernýgra z výboru SDH. I takové věci se bohužel dějí.

Jak ze zprávy vyplývá, naše činnost byla opět tak pestrá, jako před coviedm. Budeme všichni rádi, když bude letošní rok také tak úspěšný a budeme zase pořádat vámi oblíbené akce.

Závěrem mé zprávy bych chtěla za celé SDH poděkovat zastupitelstvu naší obce v čele se starostkou paní Petrou Ďuranovou a ostatním organizacím za podporu a spolupráci. Dále bych poděkovala všem členům SDH, kteří se podílejí na organizaci a programu našich akcí. A samozřejmě bych ráda všem přítomným popřála hodně zdraví, štěstí a osobních úspěchů v novém roce.

Zprávu vypracovala: Karolína Chalupová