Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2015/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2014

Úvodem bych chtěl za celé SDH Drahelčice poděkovat zastupitelstvu naší obce, v čele s bývalou starostkou Jitkou Humlovou, a to nejen za podporu, ale také za snahu o oboustrannou spolupráci.

Jako každý rok, prvním úkolem v roce 2014 bylo pro náš výbor uspořádat tradiční lednový hasičský ples. Těší nás velký zájem o tento ples ze strany našich spoluobčanů, což dokazuje velká návštěvnost a následné kladné ohlasy. Že na ohlasy občanů klademe důraz, značí i to, že letos bude tento ples nekuřácký.

V polovině dubna jsme uspořádali velikonoční jarmark. Navštívilo nás zde velké množství lidí a vesměs se všem u nás moc líbilo. Pro návštěvníky jsme připravili opět stánky nejen s občerstvením. Nechyběl ani tvořivý koutek nebo tombola pro děti. Velkého ohlasu se dostalo také našemu tradičnímu vystoupení, tentokráte to byla hudební pohádka O perníkové chaloupce. Tato pohádka sklidila velký aplaus, hlavně pro někdy až hrdinské herecké výkony našich členů.

V dubnu jsme se zúčastnili hasičské soutěže v lanovém centru Ořech. Do soutěžních bojů jsme vyslali jedno mužské družstvo a jedno ženské. Všichni jsme si tuto akci náramně užili a těšíme se opět na další ročník. Dále jsme v tomto měsíci uspořádali tradiční pálení čarodějnic. Návštěvnost byla velmi hojná, i přesto, že jsme se podle dohody rozhodli udělat pálení čarodějnic ve "starém stylu" a to jen s kytarou a případně s kazeťákem a ne jako roky před tím s velkým koncertem kapel jako byly například Rangers.

V červnu jsme se zúčastnili dětského dne, který pořádá zdejší SK, a doufáme, že jsme byli příjemným zpestřením, neboť pěna opět udělala své.

Přes prázdniny započaly práce na naší hasičárně, kde jsmesvépomocí udělali novou střechu.

V září jsme připravili další akci pro děti, a to Loučení s prázdninami. Akce se nám podařila a vyšlo i počasí, takže můžeme být spokojeni. Kladné ohlasy našich spoluobčanů nám dokazují, že jsme opět odvedli dobrou práci a splnili účel celé akce, čili pobavit naše děti i dospělé. Ti se navíc zapojili i do závěrečných tanečků, které sice byly Helčou Zůzovou vymyšleny pro děti, ovšem dospělí, vracejíc se zpět do dětských let, rozpoutali nevídanou taneční vlnu, do které byly vtaženi téměř všichni přítomní a během pár dní se tak staly hitem facebooku. .:-)

V říjnu jsme uspořádali sběr železného šrotu, abychom zase přidali něco do své pokladničky. Bohužel množství vybraného železa je rok od roku menší a menší a je potřeba se zamyslet a domluvit s místním SK, zda nebude lepší dělat sběr jen jednou ročně.

Ani letos v prosinci jsme nevynechali tradiční vánoční jízdu, kdy náš vyšperkovaný Matýsek brázdí ulice Drahelčic a členové našeho sboru přejí všem spoluobčanům krásné svátky.

Od té doby až do teď jsme se průběžně účastnili výročních valných hromad okolních SDH dle naplánovaného harmonogramu.Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří se aktivně účastní na přípravách všeho, co pořádáme. A úplně nakonec chci popřát Vám všem do nového roku hodně štěstí, zdraví, osobních úspěchů a rychlý útok.

Zprávu vypracoval: Petr Janata