Hasiči Drahelčice

Náhodné foto

Náhodné foto

Transparentní účet
2656437001/5500Služby JSDH

Márty Fugas Pali Vojta
Pítrs Špágr Millhouse Vopičák
Květen 2024
Po   6 13 20 27
Út   7 14 21 28
St 1 8 15 22 29
Čt 2 9 16 23 30
3 10 17 24 31
So 4 11 18 25  
Ne 5 12 19 26  

» zobrazit celý kalendář


Směnový kalendář

A B C
Květen 2024
Po   6 13 20 27
Út   7 14 21 28
St 1 8 15 22 29
Čt 2 9 16 23 30
3 10 17 24 31
So 4 11 18 25  
Ne 5 12 19 26  

» zobrazit celý kalendář


TOPlist

Sekce: Jednotka JSDH

20. Výcvik v dýchací technice    Foto

26. 12. 2014 - V hasičské zbrojnici proběhl pravidelný výcvik nositelů dýchací techniky. Prostor hasičárny byl vyplněn nejrůznějšími překážkami a za minimální viditelnosti bez použití svítilen bylo úkolem hasičů (Pítrs a Márty) vyhledat a vynést zraněnou osobu (figurína Bohoušek).

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, hasičská zbrojnice
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Ernýgr P. (strojník), Říha P., Palivec M. (hasiči s IDP)
Použité prostředky: 2x IDP Saturn S5, bourací sekera, rozdělovač, 1x hadice C, proudnice
19. Školení na obsluhu motorových pil   Foto

13. 12. 2014 - Na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v Berouně členové zásahové jednotky společně s kolegy z JSDH Vysoký Újezd absolvovali periodické školení na obsluhu motorových pil a rozbrusů. Školení bylo zakončeno písemným testem, který všichni úspěšně zvládli a tudíž mají odbornost na rok prodlouženou.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Šedivý J.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Špaček J., Ernýgr P.
18. Stáž u HZS Beroun    Foto

8. 11. 2014 - Pracovní či zdravotní důvody byly příčinou, že se další stáže u HZS Beroun zúčastnil z naší jednotky pouze M. Nouzák, společně s kolegou z Vysokého Újezda Jardou Wagnerem.
Dopoledne na nás čekala brigáda na bývalém antukovém hřiští, na kterém probíhá rekontrukce - do ztraceného bednění bylo potřeba naházet 2 kubíky betonu...
Odpoledne jsme si zapůjčili dýchací přístroje Dräger a poctivě je vydýchali na cvičné věži. Krátce po 19. hodině byl vyhlášen poplach - požár lesa v Loděnicích. Jak se později ukázalo, jednalo se o nehlášené pálení.
Zbytek večera i celou noc až do rána již žádná mimořádná událost nenarušila.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Pánek J.
Účastnili se: Nouzák M., Wagner J. (JSDH V. Újezd)
Praktický výcvik: výcvik s IDP Dräger
Výjezdy: 19:14 hodin - lesní požár - Loděnice - CAS 30 T 815-7 (Wagner J.)
17. Velitelský den stanice Řevnice    Foto

1. 11. 2014 - V regionálním muzeu Jílové u Prahy proběhl velitelský den jednotek SDH okresu Praha-západ. Po úvodní prezentaci zásahových přileb obchodním zástupcem firmy Dräger přišly na řadu záležitosti spojené s činností jednotek. Jednalo se zejména o úpravy systému odborné přípravy jednotek SDH, kterou má nově na starosti velitel čety PS Řevnice Jiří Fürst.

16. Zřízení čerpacího stanoviště    Foto

31. 10. 2014 - U poldru Na Malé Růži bylo zřízeno čerpací stanoviště s PS 12. Jelikož cvičení probíhalo za tmy, k osvětlení místa zásahu byla použita elektrocentrála Heron s halogenovým osvětlením. Bohužel při sání byl zjištěn prasklý výfuk, který byl později ve zbrojnici demontován a připraven k opravě. Od poldru jsme se přesunuli k vrbě Na Kamenné Hrázi, kde pokračoval výcvik nositelů DT. Bylo vytvořeno dopravní vedení 2 B s rozdělovačem a útočný proud 2 C v dýchací technice. Po skončení cvičení byla cisterna doplněna voudou ze studny v Ruči.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži a Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M., Ernýgr P., Říha P., Špaček J.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP,
požární stříkačka PS12
elektrocentrála Heron
Použité prostředky: 3x savice, ventilové a záchytné lano, 2x hadice B, 2x hadice C, rozdělovač, proudnice, 3x IDP Saturn
15. Stáž u HZS Beroun    Foto

27. 9. 2014 - Členové zásahové jednotky absolvovali na hasičské stanici v Berouně 24 hodinou stáž se směnou B.
Dopoledne proběhla na učebně teoretická příprava zaměřená na čerpací techniku. Poté jsme se přesunuli na dvůr, kde bylo cvičně zřízeno dekontaminační stanoviště a zopakovali jsme si zásady při zásahu na nebezpečné látky.
Po obědě následoval lezecký výcvik na cvičné věži, při němž jsme si vyzkoušeli sebezáchranu slaněním, vázání uzlů nebo sestavení trojnožky s kladkostrojem.
Krátce po 18. hodině byl vyhlášen první poplach - dopravní nehoda 3 osobních automobilu na křižovatce v Chrášťanech u zahradnictví. Vyjíždí RZA, VEA a CAS 15 MB Atego v nějmž jedeme s Pítrsem. Po sjezdu z dálnice v Rudné je naše auto velitelem zásahu vráceno zpět na základnu - na místě ho naštěstí není potřeba, jedná se o lehkou dopravní nehodu bez vážného zranění.
Klidná noc byla narušena krátce před druhou hodinou ranní výjezdem na požár živého plotu mezi rodinnými domy v Berouně. K zásahu vyjíždí VAE a CAS 32 T 815 s Pítrsem na palubě. Opět se najedná o nic vážného a kluci jsou za chvíli zpět na stanici.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Racz O.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P.
Teoretická příprava: čerpací technika
zásah na nebezpečné látky
Praktický výcvik: zřízení dekontaminačního stanovistě
lezecký výcvik - slanění, uzle, kladkostroj
Výjezdy: 18:11 hodin - dopravní nehoda - Chrášťany - RZA VW Transporter, VEA Škoda Yeti, CAS 15 MB Atego (Nouzák M., Říha P.)
01:55 hodin - požár živého plotu - Beroun - VEA Škoda Yeti, CAS 32 T 815 (Říha P.)
14. Útočné vedení s pěnou    Foto

12. 9. 2014 - U bývalé vysílačky proběhlo cvičení družstva 1+3 při simulovaném požáru pneumatik. K likvidaci bylo nasazeno jednoduché útočné vedení s pěnou na přenosný přiměšovač. Zásah byl prováděn v dýchací technice. Po likvidaci požáru jsme si vyzkoušeli vnikání do uzavřených prostor pomocí nastavovacího žebříku.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Polní
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Ernýgr P. (strojník), Říha P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 3x hadice C, přenosný přiměšovač, pěnotvorná proudnice na těžkou a střední pěnu, nastavovací žebřík, 2x IDP Saturn
13. Bojové rozvinutí a transport zraněného    Foto

25. 7. 2014 - U bývalé vysílačky proběhlo cvičení při simulovaném požáru travního porostu. Zpestřením bylo "zranění" Fugase, které si vyžádalo transport na nosítkách. Zásah i záchranu zraněného jsme prováděli v dýchací technice.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Polní
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: průtokový naviják, 1x B, 2x C, rozdělovač, proudnice, krční límec, nosítka, 2x IDP Saturn
12. Bojové rozvinutí od PS 12    Foto

27. 6. 2014 - U poldru Na Malé Růži jsme po drobných opravách opět vyzkoušeli PS 12 "na vodě". Zároveň jsme si procvičili bojové rozvinutí DR3, práci s různými typy proudnic a komunikaci pomocí radiostanic.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP, požární stříkačka PS 12
Použité prostředky: 3x savice, ventilové a záchytné lano, 1x B, 1x C, proudnice Tajfun Profi, plnoproudá proudnice C52
11. Zřízení čerpacího stanoviště    Foto

30. 5. 2014 - Po opravě čerpadla u PS 12 byla provedena funkční zkouška "na vodě" u poldru Na Malé Růži, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště. Zkouška dopadla dobře, mašina je plně funkční. V rámci pravidelného výcviku nositelů DT prováděli zřizování čerpacího stanoviště členové jedntotky v dýchací technice.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Palivec M., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP, požární stříkačka PS 12
Použité prostředky: 3x savice, 1x B, proudnice B, ventilové a záchytné lano, IDP Saturn S7 3x
10. Požár OA a vyprošťování osob    Foto

11. 4. 2014 - Jednotka v počtu 1+4 nacvičovala zásah na hořící automobil. K likvidaci byl postupně nasazen průtokový hadicový naviják, jednoduché útočné vedení 1C s pěnou na přenosný přiměšovač a jednoduché útočné vedení s přiměšovačem Rambomix 02.
Druhá část výcviku byla zaměřena na vyprošťování zraněných osob z havarovaného automobilu. Figurantům byl nasazen krční límec a pomocí páteřní desky byli vyproštěni z automobilu. Zejména úspěšné vyproštění 120 kg figuranta M. Nouzáka st. prověřilo fyzickou zdatnost členů naší jednotky.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Ernýgr P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: průtokový hadicoví naviják s proudnicí Rambojet 04, 1x C, přenosný přiměšovač, proudnice na střední pěnu, přiměšovač Rambomix 02, proudnice Debolite 400, IDP Saturn S5, páteřní deska, krční límec
9. Výcvik s nastavovacím žebříkem    Foto

28. 3. 2014 - První část cvičení byla zaměřena na nácvik výstupu po žebříku s útočným proudem C. Tuto činnost si postupně vyzkoušeli všichni zúčastnění členové jednotky. Následovala sebezáchrana slaněním z vrby, kterou také úspěšně všichni zvládli.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Ernýgr P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: nastavovací žebřík, 1x savice, 1x B, 1x C, rozdělovač, proudnice, hadicový vazák, záchranné lano, pracovní polohovací opasek, slaňovací osma, karabina
8. Stáž u HZS Beroun    Foto

22. 3. 2014 - Naše letošní první stáž u HZS Beroun byla zpestřena rekordním počtem ostrých výjezdů - 7 událostí. Takže kromě výcviku a teorie jsme si konečně také zajezdili. Většinou se jednalo o dopravní nehody, naštěstí bez vážnějších zranění.
Dopoledne se na stanici konal velitelský den jednotek hasebního obvodu Beroun, kterého se zúčastnili M. Nouzák a P. Říha. Odpoledne bylo věnováno zásahům na nabezpečné látky a dekontaminaci.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Racz O.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Wagner J. (JSDH V. Újezd)
Velitelský den: 1. Aktuální informace z oblasti výkonu služby JPO
2. Pokyn GŘ HZS ČR k odborné přípravě a způsobilosti členů JSDH obcí
3. Evidence činností prováděných jednotkami PO
4. Řád analogové rádiové sítě
5. Zásahy na silnicích a dálnicích
Praktický výcvik: nebezpečné látky a dekontaminace
Výjezdy: 1. 7:35 hodin - DN, OA mimo komunikaci - D5 25. km - CAS 20 Iveco (Nouzák M., Palivec M.), CAS 15 MB Atego (Wagner J.), AJ 28 T 815
2. 12:15 hodin - TP, transport zraněného cyklisty - Zdejcina - DA Peugeot Boxer (Nouzák M., Palivec M., Říha P.), VEA Yeti
3. 12:24 hodin - DN, srážka motockylu s OA - Zahořany - CAS 20 Iveco (Wagner J.)
4. 17:12 hodin - DN, srážka motockylu s OA - Beroun, Plzeňská - CAS 15 MB Atego (Nouzák M., Říha P.)
5. 17:38 hodin - DN - OA mimo vozovku - Loděnice-Rudná - CAS 20 Iveco (Palivec M., Wagner J.)
6. 21:02 hodin - požár - zkratovaný el. sloup - Zdice - CAS 15 Iveco (Palivec M., Nouzák M.)
7. 5:26 hodin - TP - únik nebezpečných látek na vozovku - Zdice - CAS 15 MB Atego (Říha P., Wagner J.)
7. Zřízení čerpacího stanoviště    Foto

14. 3. 2014 - U poldru Na Malé Růži bylo zřízeno čerpací stanoviště s požární stříkačkou PS 12, která tak byla opět v provozu od loňských srpnových povodní. Po odzimování fungovala mašina bez problémů a je opět připravena k zásahu.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Malé Růži
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP, požární stříkačka PS 12
Použité prostředky: 3x savice, 1x B, proudnice B, ventilové a záchytné lano
6. Taktické cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

7. 3. 2014 - Družstvo 3+1 vytvořilo dopravní vedení 1B s rozdělovačem a útočný proud 2C následně prodloužený na 3C. V rámci pravidelného výcviku nositele DT zasahoval M. Palivec v dýchací technice. CAS byla doplněna z obecní studny.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, V Ruči
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Ernýgr P. (strojník), Říha P., Palivec M.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x savice, 1x B, 3x C, rozdělovač, proudnice Debolite 400, 1x IDP Saturn S5
5. Výcvik nositelů DT - polygon Hostivař    Foto    Video - polygon Hostivař

2. 3. 2014 - Na hasičské stanici HZS Dopravního podniku hlavního města Prahy v Hostivaři jsme absolvovali stejně jako loni výcvik v protiplynovém polygonu společně s kolegy z JSDH Vysoký Újezd a JSDH Rudná. Tuto možnost nám opět zařídil Láďa Štěrba, za což mu ještě jednou děkujeme. Z naší jednotky si polygon prošli P. Říha a M. Nouzák s novými kompozitními lahvemi.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Praha - Hostivař
Účastnili se: Nouzák M., Říha P.
Použité prostředky: 2x IDP Saturn s kompozitní lahví
4. Prověřovací cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

28. 2. 2014 - V 18:00 hodin byl jednotce vyhlášen poplach na pořár travního porostu. Jednalo se o prověřovací cvičení. Jednotka vyjela v počtu 1+3 a na místě vytvořila dopravní vedení 1B s rozdělovačem a útočný proud 2C. Cvičení proběhlo bez závad, po ukončení byla CAS doplněna z obecní studny a jednotka se vrátila zpět na zbrojnici.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, V Ruči
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x savice, 1x B, 2x C, rozdělovač, proudnice Debolite 400
3. Velitelský den stanice Řevnice    Foto

15. 2. 2014 - Na sále restaurace U Kafků v Letech se konal historicky první velitelský den jednotek Praha - západ hasebního obvodu Řevnice, který uspořádal nový velitel HZS Stč. kraje stanice Řevnice ppor. Bc. Miroslav Český. Za naší jednotku se zúčastnil velitel M. Nouzák.

Program: - prezentace zjišťování příčin požáru - Bc. Libor Pospíšil
- informační podpora jednotek - prezentace FirePort
- dokumentace o činnosti jednotky
- poznatky z povodní 2013
- organizační záležitosti
2. Taktické cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

7. 2. 2014 - Družstvo 3+1 vytvořilo dopravní vedení 1B od CAS a útočný proud 2C se střední pěnou pomocí přenosného přiměšovače. Posléze byla proudnice na střední pěnu nahrazena přiměšovačem Rambomix 02 se smáčedlem. Cvičení proběhlo v hasičské zbrojnici a přilehlém parku za použití dýchací techniky. Po skončení cvičení byla cisterna doplněna vodou z obecní studny V Ruči.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Návsi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Špaček J. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x savice, 1x B, 2x C, rozdělovač, přenosný přiměšovač, proudnice SP350, přiměšovač Rambomix 02, proudnice Tajfun Profi, 3x IDP Saturn S7
1. Taktické cvičení - bojové rozvinutí DR3    Foto

31. 1. 2014 - V rámci pravidelné odborné přípravy proběhlo cvičení jednotky v Ruči Na Kamenné Hrázi. Při simulovaném požáru nízké budovy bylo družstvem 3+1 vytvořeno dopravní vedení 1B s rozdělovačem a útočný proud 2C. Při cvičení byla též prověřena komunikace pomocí radiostanic. Další částí cvičení byl výcvik s nastavovacím žebříkem a provozní zkouška motorových agregátů (elektrocentrála, pila, plovoucí čerpadlo).

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Kamenné Hrázi
Zasahující: Nouzák M. (velitel), Palivec M. (strojník), Říha P., Ernýgr P.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x B, 2x C, rozdělovač, proudnice Debolite 400, 1x IDP Saturn S5, nastavovací žebřík

Nejbližší akce

19. 5. 2024 od 14:00 hodin
okrsková soutěž Jinočany 1. 6. 2024
dětský den SK Slavia Drahelčice 5. 6. 2024 od 18:00 hodin
výborová schůze SDH

Podporují nás

Obec Drahelčice


Facebook
© 2006 Millhouse