Hasiči Drahelčice

Náhodné foto

Náhodné foto

Transparentní účet
2656437001/5500Služby JSDH

Márty Fugas Pali Vojta
Pítrs Špágr Millhouse Vopičák
Květen 2024
Po   6 13 20 27
Út   7 14 21 28
St 1 8 15 22 29
Čt 2 9 16 23 30
3 10 17 24 31
So 4 11 18 25  
Ne 5 12 19 26  

» zobrazit celý kalendář


Směnový kalendář

A B C
Květen 2024
Po   6 13 20 27
Út   7 14 21 28
St 1 8 15 22 29
Čt 2 9 16 23 30
3 10 17 24 31
So 4 11 18 25  
Ne 5 12 19 26  

» zobrazit celý kalendář


TOPlist

Sekce: Jednotka JSDH

15. Školení na obsluhu motorových pil   Foto

9. 12. 2017 - Na hasičské stanici HZS Středočského kraje v Berouně členové zásahové jednotky společně s kolegy z JSDH Vysoký Újezd absolvovali cyklické školení na obsluhu motorových pil a rozbrusů. Školení bylo zakončeno písemným testem, který všichni úspěšně zvládli a tím si svou odbornost opět o rok prodloužili.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: hasičská stanice Beroun
Velitel výcviku: Šedivý J.
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Špaček J., Ernýgr P.


14. Kultura hašení D - programem v Chyňavě    Foto

2. 12. 2017 - Zúčastnili jsme se společného cvičení s jednotkami SDH Rudná, Vysoký Újezd a Třebotov v areálu bývalých kasáren v Chyňavě, jehož scénářem byla kultura hašení D - programem. Velitelé JSDH Rudná a Vysoký Újezd David Blažek a Jarda Wagner ve spolupráci s příslušníkem HZS Beroun Martinem Kůřilem nám připravili několik scénářů, např. požár v kuchyni, požár obývacího pokoje nebo vyhledávání osob v neznámém zakouřeném prostoru. Vše probíhalo v reálném prostředí s opravdovým ohněm a kouřem se všemi předepsanými ochrannými prostředky pro zásah v uzavřeném prostoru. Během cvičení jsme si procvičili práci s D - programem, pěnotvorným zařízením PRO/pak a komunikaci pomocí radiostanic. Třešničkou na dortíku byla možnost našich strojníků svézt se s rudenskou Tatrou 815-7. Ještě jednou velice děkujeme organizátorům tohoto výcviku a těšíme se na další spolupráci.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: bývalé kasárna Chyňava
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x hadice C, 2x hadice D, rozdělovač TRIPOK C-DCD, proudnice Debolite 150, PRO/pak, IDP Saturn
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Špaček J., Palivec M., Palivec O.


13. Výcvik s pěnotvorným zařízením PRO/pak    Foto

17. 11. 2017 - V areálu bývalého statku proběhl výcvik s pěnotvorným zařízením PRO/pak, které jsme před nedávnem zakoupili a doposud nevyzkoušeli. Během výcviku jsme se seznámili s funkcemi tohoto zařízení a zjistili, že PRO/pak stoprocentně funguje pouze se správným typem pěnidla.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Drahelčice, Na Návsi (areál bývalého statku)
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Špaček J., Ernýgr J.


12. Školení velitelů a strojníků v Letech    Foto

23. 9. 2017 - V Letech u řeky Berounky proběhla druhá (praktická) část odborné přípravy k prodloužení způsobilosti na funkce velitel a strojník. Součástí výcviku bylo zřízení čerpacího stanoviště, při kterém jsme porovnávali časy plnění CAS různými typy čerpadel (plovoucí, kalové PS12). Dále byla nacvičena práce s útočnými proudy a ovládání kombinovaných proudnic. Na závěr si velitelé vyplnili zprávu o zásahu. Odbornou přípravu vedl velitel stanice HZS Stč. kraje Řevnice npor. Bc. Miroslav Český.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Lety (pod mostem)
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
plovoucí čerpadlo Niagara
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Špaček J., Ernýgr P., Palivec O., Ernýgr J.


11. Taktické cvičení v reálném požáru    Foto

22. 8. 2017 - Ve výcvikovém prostoru bývalých kasáren v Chyňavě jsme se zúčastnili taktického cvičení zaměřeného na taktiku a kulturu hašení bytových prostor za použití útočných proudů D. Cvičení probíhalo v reálných podmínkách požáru, ve zcela zakouřeném prostoru jsme nejprve likvidovali požár pánve s olejem a poté požár gauče a nábytku v obývacím pokoji. Na závěr cvičení jsme se seznámili s přenosným zařízením na výrobu pěny PRO/pak, s jehož pomocí byl následně celý výcvikový prostor pokryt střední pěnou. Cvičení se dále zúčastnili členové JSDH Rudná, Vysoký Újezd a Chyňava. Děkujeme za pozvání a získání dalších zkušeností.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: bývalé kasárna Chyňava
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M. (zasahující), Palivec O., Ernýgr J. (přihlížející)


10. Bojové rozvinutí s D proudy    Foto

4. 8. 2017 - U bývalé vysílačky proběhl nácvik bojového rozvinutí s využitím D proudů, při kterém byla úspěšně odzkoušena Pítrsova vychytávka pro snadnější otevření uzávěrů rozdělovače TRIPOK C-DCD. Po ukončení výcviku byla CAS doplněna vodou ze studny v Ruči.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Polní, Drahelčice
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec M., Palivec O., Ernýgr J.
Použité prostředky: 1x savice, přiměšovač RAMBOMIX 02, 2x hadice C, 4x hadice D, rozdělovač TRIPOK C-DCD, proudnice Debolite 150, proudnice Debolite 400


9. Taktické cvičení "D - program"    Foto

8. 7. 2017 - Členové naší jednotky se společně s JSDH Rudná a JSDH Vysoký Újezd zúčastnili taktického cvičení u nádrže v Kozolupech, jehož námětem bylo nasazení útočných proudů D na likvidaci požáru. Nasazení těchto proudů přináší řadu výhod, mezi něž patří zejména nízká hmotnost útočného vedení, výborná manipulace s proudem, nízká spotřeba hasební vody a ušetření sil zasahujícíh hasičů. V praxi jsme si vyzkoušeli několik bojových rozvinutí a vytvoření tzv. etáží a ovládání různých druhů "déčkových" proudnic.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: nádrž Kozolupy
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Palivec O., Ernýgr J.
Použité prostředky: 6x C, 12x D, 3x rozdělovač D-C-D, 6x proudnice, 1x pěnotvorná proudnice AWG


8. Výcvik v dýchací technice    Foto

26. 5. 2017 - V rámci pravidelné odborné přípravy nositelů dýchací techniky absolvovali členové jednotky výcvik u bývalé vysílečky, kde byl simulován požár nízké budovy. Bylo rozvinuto dopravní vedení 1C s rozdělovačem a útočný proud 2D s kombinovanou proudnicí POK Debolite 150. Po výcviku byla CAS umyta a doplněna vodou ze studny v Ruči.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Polní, Drahelčice
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Účastnili se: Nouzák M., Říha P., Špaček J., Ernýgr P., Ernýgr J.
Použité prostředky: 1x savice, 1x C, 2x D, rozdělovač D-C-D, proudnice Debolite 150, přejezdové můstky, 3x IDP Saturn


7. Výcvik s požární stříkačkou PS 12    Foto

13. 4. 2017 - V rámci pravidelné odborné přípravy zásahové jednotky proběhl nácvik požárního útoku s PS 12 v Ruči Na Kamenné Hrázi. Požární útok byl proveden v pětičlenném družstvu s plnou zásahovou výstrojí a výzbrojí. Po ukončení výcviku byla CAS doplněna vodou ze studny.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Na Kamenné Hrázi, Drahelčice
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
požární stříkačka PS 12
Účastnili se: družstvo: Špaček J. (strojník), Palivec M. (sání), Ernýgr P. (rozdělovač), Nouzák M. (1. proud), Říha P. (2. proud)
Palivec O, Ernýgr J.
Použité prostředky: 2x savice, sací koš, rozdělovač, 2x B, 4x C, 2x proudnice


6. Školení velitelů a strojníků v Řevnicích    Foto

17. 3. 2017 - U HZS Stč. kraje v Řevnicích proběhla první část (teoretická) odborné přípravy k prodloužení způsobilosti po 5 letech na funkci velitel (Nouzák M. a Palivec M.) a strojník (Štěrba L.) Odborná příprava byla zakončena kontrolním testem, který zúčastnění úspěšně zvládli.
Dle Siař č. 3/2014 si každoroční odbornou přípravu v délce 8 hodin splnil také Petr Říha.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: kino Řevnice (velitelé), stanice HZS Řevnice (strojníci)
Účastnili se: velitelé: Nouzák M., Palivec M., Říha P.
strojník: Štěrba L.


5. Výcvik - sebezáchrana slaněním    Foto

10. 3. 2017 - V Ruči u dětského hřiště proběhl nácvik sebezáchrany slaněním pomocí pracovního polohovacího pásu. Po teoretické části, při níž si zúčastnění zopakovali správné vázání uzlů a seznámili se s bezpečností práce, následoval praktický výcvik. Na statné vrbě byl vytvořen kotevní bod a postupně si každý vyzkoušel slanění přes karabinu nebo slaňovací osmu.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Na Kamenné Hrázi, Drahelčice
Účastnili se: Nouzák M., Palivec M., Říha P., Ernýgr J., Palivec O.
Použité prostředky: nastavovací žebřík, záchranné lano, pracovní smyčka, polohovací pás, karabiny, slaňovací osma


4. Výstup na žebřík a vytvoření útočného proudu D    Foto

3. 3. 2017 - Objekt bývalé vodárny nám posloužil k nácviku použití nastavovacího žebříku a jištění při práci na něm dle medotických listů cvičebního řádu jednotek požární ochrany. Po vytvoření dopravní vedení 1C s rozdělovačem si postupně členové jednotky vyzkoušeli výstup na žebřík s útočným proudem D, sebejištění pomocí polohovacího opasku a zajištění vedení útočného proudu vazákem.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Polní, Drahelčice
Účastnili se: Nouzák M., Palivec M., Říha P., Ernýgr J., Palivec O.
Použité prostředky: 1x C, 1x D, rozdělovač TRIPOK C-DCD, proudnice Debolite 150, nastavovací žebřík, přejezdové můstky, vazáky


3. Nasazení útočných proudů D    Foto

17. 2. 2017 - U bývalé vysílačky proběhl výcvik bojového rozvinutí s dopravním vedením C a útočnými proudy D. Při výcviku byly na dva útočné proudy 2D použity kombinované proudnice Debolite 400 a Debolite 150 s rozdělovačem TRIPOK C-DCD. Důraz byl kladen na správné rozvinutí hadic a nastavení dostatečného tlaku na čerpadle a proudnici. V rámci pravidelné přípravy nositelů DT bylo bojové rozvinutí prováděno s dýchacími přístroji. Po ukončení výcviku byla CAS doplněna vodou ze studny v Ruči.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Polní, Drahelčice
Účastnili se: Nouzák M., Špaček J., Palivec M., Říha P., Ernýgr P., Palivec O.
Použité prostředky: 2x C, 4x D, rozdělovač TRIPOK C-DCD, proudnice Debolite 400 a 150, 4x IDP Saturn, 1x savice


2. Základy lanové techniky    Foto

3. 2. 2017 - V rámci pravidelné schůzky zásahové jednotky jsme si v klubovně SDH zopakovali základy lanové techniky dle cvičebního řádu jednotek požární ochrany. Součástí výcviku bylo vázání nejčastěji používaných uzlů, sebejištění a pracovní polohování, zásady při sebezáchraně slaněním a sestrojení kladkostroje.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: klubovna SDH, Drahelčice
Účastnili se: Nouzák M., Palivec M., Říha P., Ernýgr P., Palivec O.
Použité prostředky: lana, prusíky, smyčky, karabiny, kladky, slaňovací osma


1. Taktika hašení za silného mrazu    Foto

6. 1. 2017 - V mrazivém večeru a za tmy proběhlo u bývalé vysílačky cvičení, při kterém bylo vytvořeno dopravní vedení 1C s rozdělovačem a útočnými proudy 1D. Cílem cvičení bylo prověřit funkčnost nového rozdělovače C-DCD, správné nastavení tlaku na čerpadle a hlavně si v praxi vyzkoušet zvláštnosti, které se v těchto podmínkách mohou vyskytnout.

velitel jednotky Míla Nouzák

Místo konání: Polní, Drahelčice
Účastnili se: Nouzák M., Palivec M., Říha P., Ernýgr P., Špaček J.
Technika: CAS 25 Š 706 RTHP
Použité prostředky: 1x hadice C, 1x hadice D, rozdělovač C-DCD, 2x kombinovaná proudnice

Nejbližší akce

19. 5. 2024 od 14:00 hodin
okrsková soutěž Jinočany 1. 6. 2024
dětský den SK Slavia Drahelčice 5. 6. 2024 od 18:00 hodin
výborová schůze SDH

Podporují nás

Obec Drahelčice


Facebook
© 2006 Millhouse