Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2011/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2010

Úvodem bych chtěl za celé SDH Drahelčice poděkovat zastupitelstvu naší obce, v čele se starostkou paní Jitkou Humlovou, a to nejen za podporu, ale také za snahu o oboustrannou spolupráci.

Začátkem roku 2010 byl na naší výroční valné hromadě zvolen staronový výbor SDH Drahelčice a tak jsme beze změny vstupovali do našeho druhého funkčního období.

Jako tradičně prvním úkolem v roce 2010 bylo pro náš výbor uspořádat tradiční, lednový, hasičský ples. S tímto úkolem jsme se vypořádali na výbornou, ostatně jako zatím vždy, čehož si vážíme více než kdy jindy, jelikož návštěvnost na ostatních zábavách velice upadá.

Na začátku dubna jsme se zúčastnili soutěže v lanovém centru Ořech. Dále jsme se rozhodli, po úspěchu v roce 2009, uspořádat tradiční pálení čarodějnic. Celá akce proběhla opět v lokalitě Na Kamenné Hrázi. Opět se akce ukázala jako velice úspěšná, a to přes nepřízeň počasí. Ta způsobila mimo jiné i to, že v sudu ještě zbyla troška piva, ale rum nám nějak mizel před očima. Akce přinesla i velmi kladnou zpětnou vazbu od občanů, takže ji s největší pravděpodobností uspořádáme i v tomto roce.

V květnu jsme zajistili Obci baráčníků Drahelčice přivezení tradiční Máje, kterou jsme pak pomáhali stavět a posléze kácet.
V tomto měsíci čekala naše děvčata zkouška soudržnosti. Po četných odchodech ze soutěžního družstva žen stála před otázkou, zda družstvo udržovat v nouzovém stavu nebo ho úplně rozpustit. Dokonce se kvůli tomu svolala i speciální, dívčí schůze, na které si to holky musely vyříkat. Zprávu z této schůze podala velitelka žen Maruška Červenková, která nám sdělila, že to rozhodně nehodlají zabalit. Získali jsme nové posily a tak už bylo pouze potřeba pořádně je zapracovat. Celá příprava tak byla podrobena jediné soutěži, a to Memoriálu Karla Švestky, konané 20. června v Nučicích. Dřina se ale děvčatům vyplatila a nakonec získala nečekané první místo. Po oslavě však velitel SDH Míla Nouzák připomenul, že je třeba pracovat dál a hlavně pořádně trénovat a neusnout na vavřínech.

V červnu uspořádaly naše ženy výlet pro děti na výstavu lega do Roztok u Prahy. Výlet, na kterém byly nejen děti, ale také někteří z rodičů, se všem moc líbil, což nám samozřejmě dělá velkou radost. Dále jsme se pak zúčastnili zdravotnického kurzu. Tímto ještě jednou děkujeme Tomáši Stromčekovi za velice záživné přednášení problematiky první pomoci. Pro nás všechny to byl jistě veliký přínos. Také jsme se tradičně účastnili dětského dne pořádaného SK Slavia Drahelčice, kde jsme předvedli zásah na hořící auto.

Od července až do září jsme plánovali a připravovali tradiční akci pro děti, která již natrvalo nahradila vítání jara a sice "Loučení s prázdninami". Bohužel část těchto příprav přišla vniveč, protože kvůli nepřízni počasí a velice podmáčenému terénu se akce musela přesunout z tradiční Vejrovky do Ruče. I tak se ale akce líbila a byla úspěšná.

V říjnu pak byly zakoupeny pro naše děvčata pracovní stejnokroje a to za finančního příspěvku od obecního úřadu a pana Petra Václavíka, za což jim velmi děkujeme. 2. října také proběhl sběr železného šrotu. Výdělky z těchto akcí už nejsou, co bývaly, ale i tak to bylo lepší než nic. Výtěžek bude použit na chod SDH a údržbu techniky. Dále se v říjnu konala schůze zástupců SDH 4. okrsku, které se za náš sbor zúčastnil Špaček J.

Na 13. listopadu jsme naplánovali dětskou diskotéku s překvapení a i tato akce se setkala s velkým úspěchem a kladnými ohlasy od rodičů. Prostě naše děvčata vědí, co na děti platí. Ve stejný den se také uskutečnilo zasedání starostů v Praze 4 - Michli a za nás se zúčastnili Palivec M. a Nouzák M. Od listopadu začalo též období výročních valných hromad okolních sborů, kterých se naši zástupci také zúčastňují.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří se aktivně účastní na přípravách všech námi pořádaných akcí, protože pokud se tomu nebudeme všichni plně věnovat, nebudeme se moci chlubit tolika úspěšnými akcemi, jako je tomu dnes.

A úplně nakonec chci popřát Vám všem do Nového roku hodně štěstí, zdraví, osobních úspěchů a rychlý útok.

Zprávu vypracoval: Petr Janata