Sekce: SDH/Zápisy ze schůzí 2024/VVH SDH Drahelčice

Zpráva o činnosti SDH za rok 2023

Milé sestry hasičky a vážení bratři hasiči, vážení hosté.

S radostí Vás všechny zdravím na naší výroční valné hromadě, kde se dnes společně ponoříme do hodnocení našich úspěchů a aktivit za uplynulý rok 2023. Než se pustíme do podrobností, dovolte mi poděkovat našemu devítičlennému výboru za jeho neúnavnou práci a pravidelná setkání každý první středeční večer v měsíci. Tato setkání byla klíčová pro plnění našich cílů, o čemž se hned dozvíte více.

Rok jsme zahájili, jak je naším dobrým zvykem, výroční valnou hromadou. Těší nás, že účast byla hojná, což svědčí o naší silné soudržnosti. Navzdory zimním měsícům jsme se nezalekli a s elánem jsme navštěvovali valné hromady sousedních sborů a setkání místních organizací.

V uplynulém roce jsme po dvouleté pauze s radostí a očekáváním znovu oživili náš tradiční hasičský ples. Tento ples se ukázal jako nezapomenutelný večer plný radosti, který přilákal mnohem více návštěvníků, než jsme očekávali. Atmosféru večera dotvářela hudební skupina Tancovačka, jejichž melodické tóny nás provázely celou noc.
Pro nadcházející hasičský ples bychom rádi přidali malý, ale důležitý módní požadavek. Ačkoliv pohodlí džínů a tenisek oceníme při hašení žízně, na plesu bychom raději viděli něco s trochou více lesku a elegance.

V rámci našich jarních oslav jsme opět připravili Velikonoční odpoledne, které se stalo scénou pro naše herecké vlohy. Letos jsme se pustili do pohádky O Zlatovlásce a doufáme, že jsme svým představením pobavili návštěvníky.

Následně jsme se věnovali tradičnímu Pálení čarodějnic, které se neslo ve veselém duchu a můžeme s úlevou konstatovat, že všechny "čarodějnice" z našeho sboru jsou zcela v pořádku a dnes jsou mezi námi.

V dubnu nám díky paní starostce a OÚ Drahelčice byla vyměněna stará okna a netěsnící dveře v klubovně.

Září nám přineslo tradiční loučení s prázdninami, a jelikož počasí bylo na jedničku, naše odpoledne plné soutěží a zábavy se vydařilo.

V listopadu jsme pořádali strašidelnou stezku a tentokrát to bylo opravdu maso. Ze začátku nás tedy potrápilo děštivé počasí, ale i tak si to všechna strašidla užila a návštěvníci akce také. Tentokrát máme i skvěle zpracované video, tak kdo ho neviděl, tak je ke shlédnutí na našich FB stránkách.

Konec roku jsme bohužel nezakončili tradiční jízdou obcí s naším Matýskem. Z důvodu státního smutku, jako uctění památky obětem střelby na půdě Filozofické fakulty UK, jsme se rozhodli vánoční jízdu zrušit.

Kromě těchto akcí jsme se zapojili do dalších místních aktivit, jako bylo třeba kladení věnců u pomníku, Dětský den nebo Drahelčické posvícení, kde jsme pomohli zasadit lípu a poklepali základní kámen k naší základní škole. Tyto akce, pořádané obcí nebo SK Drahelčice, nám otevřely dveře k lepšímu propojení a vzájemné spolupráci s obyvateli naší obce. Také jsme v roce 2023 oslavili i několik významných jubileí našich členů. Bohužel nás zastihla i velice smutná zpráva, když nás koncem roku navždy opustil dlouholetý člen a bývalý starosta našeho sboru Jan Vachna.

Závěrem bych chtěla vyjádřit poděkování zastupitelstvu obce, starostce paní Petře Ďuranové a všem, kteří nám pomáhali a podporovali nás. Děkuji všem členům SDH za jejich neúnavný přínos a věřím, že i nadcházející rok bude plný oblíbených akcí.

S přáním zdraví, štěstí a úspěchů pro všechny v novém roce, děkuji za Vaši pozornost.

Zprávu vypracovala: Karolína Chalupová